هم رسان: پیش فروش گوشی های آیفون 10 (آیفون ایکس) از روز جمعه (5 آبان) آغاز شده و 12 آبان به دست خریداران می رسد. حالا اگر شما این گوشی را پیش خرید کرده اید یا تصمیم به خرید این گوشی دارید لازم است خرید بیمه این گوشی را جدی بگیرید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، با توجه به گزارش 9to5Mac، ظاهراً شکستن یا آسیب دیدگی گوشی آیفون 10 بدون ضمانت برای شما هزینه بالایی خواهد داشت. اپل اخیراً جدول هزینه تعمیرات گوشی های خود را به روز رسانی کرده و طبق این جدول تعمیر صفحه نمایش این گوشی به تنهایی 279 دلار هزینه خواهد داشت (تقریباً یک چهارم قیمت پایه مدل 64 گیگابایتی آیفون 10) و هزینه تعمیرات دیگر سخت افزارهای این گوشی نیز حدود 549 دلار خواهد بود که بیش از نصف قیمت نسخه استاندارد خواهد بود.

تعمیر آیفون 10 برای خریداران چه قدر آب می خورد؟بدین ترتیب اگر گوشی آیفون 10 شما آسیب ببیند و ضمانت هم نداشته باشد، برای تعمیر آن باید کلی هزینه کنید. این درصد ظاهراً مشابه هزینه تعمیر گوشی های دیگر آیفون است. به عنوان مثال مدل 64 گیگابایتی آیفون 8 به قیمت 699 دلار به فروش می رسد و هزینه تعمیر آن 349 دلار خواهد بود.
البته اپل اعلام کرده علی رغم اینکه گوشی آیفون 10 از ضمانت برخوردار است اما در صورت موارد زیر هزینه تعمیرات بر عهده خریدار خواهد بود:
آسیب دیدگی صفحه نمایش به علت حمل نادرست و اشتباه کاربر
نداشتن حق عضویت در طرح خدمات پشتیبانی + Apple Care
آسیب دیدگی ایجاد شده در بدنه آیفون