هم رسان: کیبوردهای ریزر از قابلیت های زیادی برخوردار هستند، اما از یک نقطه ضعف اساسی رنج می برند. در صورتی که از آن دسته افرادی هستید که عادت دارید در زمان کار با رایانه و کیبورد نوشیدنی میل کنید، باید بگوییم که اگر مقداری از این نوشیدنی بر روی کیبورد بریزد، کیبورد شما دیگر هیچ کارایی نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، اما ریزر به تازگی از نسخه جدید کیبورد BlackWidow Ultimate خود با استاندارد IP54 برای مقاومت در برابر آب و گرد و غبار رونمایی کرده است، به نظر می رسد که کاربران در آینده مشکلی در این زمینه نخواهند داشت. اگر چه این استاندارد به این معنا نیست که می توانید کیبورد خود را در استخر یا زیر دوش بیندازید، اما همین مقدار کافی است که کیبورد شما در اثر ریختن مقداری آب و یا نوشیدنی از کار نیافتد.

جدیدترین کیبورد مخصوص بازی Razer در مقابل آب مقاوم استعلاوه بر این قابلیت، در این کیبورد می توانید از ویژگی هایی نظیر سوئیچ های مکانیکی، عملکرد هم زمان 10 دکمه ای و امکان برنامه ریزی بهره بگیرید. در این کیبورد از نور سبز استفاده شده است و شما میتوانید از افکت های نوری مانند ripples and waves استفاده کنید. کیبورد جدید Blackwidow در حال حاضر با قیمت 110 دلار به صورت آنلاین به فروش می رسد و پیش از پایان سال در تمامی فروشگاه های سراسر دنیا توزیع خواهد شد.
کاملا مشخص است که کیبورد های ضد آب ایده جدیدی نیست، شرکت های دیگری از جمله Corsair نیز کیبورد های ضد آب تولید کرده اند. با این حال Razer نامی آشنا در این صنعت است و اضافه شدن قابلیت ضد آب بودن به کیبورد پرچمدار این شرکت باعث می شود تا این قابلیت در آینده رایج تر شود. به همین خاطر جای تعجب نخواهد بود که اگر طراحی ضد آب به یکی از موارد ضروری در تمامی قطعات تبدیل شود.