هم رسان: اپل به دلیل راه اندازی سیستم Face ID در آیفون 10، مجبور به استفاده از تنظیمات پیچیده ای بود که آن را با نام TrueDepth معرفی کرد. TrueDepth متشکل از مجموعه ای از دوربین ها و حسگرها است که به تشخیص چهره کاربر کمک می کند. اپل از این ویژگی برای ارائه قابلیت Animoji (اموجی های انیمیشنی) نیز استفاده کرده اما ظاهراً از سیستم TrueDepth استفاده دیگری هم می توان کرد.

به گزارش هم رسان، «ناتان گیتر»، فارغ التحصیل دانشکده علوم کامپیوتری دانشگاه واشنگتن، بازی جدیدی را برای آیفون 10 توسعه داده که با دوربین TrueDepth کار می کند. این بازی Rainbrow نام دارد. نحوه انجام این بازی بدین شکل است که بازیکنان با حرکت ابروی خود یک اموجی را در بالا و پایین صفحه نمایش حرکت می دهند و از این طریق ستاره جمع می کنند در عین اینکه همزمان باید از برخورد با اموجی های دیگر نیز جلوگیری کنند.

همانطور که در فیلم معرفی این بازی مشاهده خواهید کرد با حرکت ابرو به سمت بالا، اموجی به سمت بالا حرکت می کند و هنگامی که ابروها به حالت طبیعی قرار می گیرند، اموجی در موقعیت خود باقی می ماند و با اخم کردن نیز اموجی به سمت پایین حرکت می کند. کارشناسان عقیده دارند این بازی می تواند خسته کننده باشد و احتمالاً موجب گرفتگی عضلانی خواهد شد، با این حال توسعه این بازی ایده بسیار خلاقانه و همچنین شیوه جالبی برای استفاده از سیستم TrueDepth به شمار می رود.
بازی Rainbrow اولین برنامه ای نیست که از سیستم TrueDepth و ARKit استفاده می کند. پیش از این نیز یک تولید کننده قاب عینک از این سیستم برای پیشنهاد قاب مناسب به کاربران استفاده کرده است.