هم رسان: رمزنگاری کوانتومی به لحاظ نظری رویایی بیش در زمینه امنیت نیست، زیرا شما حتی نمی توانید داده ها را بدون تغییر آن وارسی کنید. به هر حال این روش تا حد زیادی با روش های مرسوم کند تر عمل می کند، که باعث می شود این روش رمزنگاری برای تماس های صوتی و استریم ویدئو مناسب و عملی نباشد. اما به نظر می رسد که علم به کمک ما آمده است: محققان موفق به توسعه یک سیستم توزیع کلید رمزنگاری کوانتومی شده اند که ادعا می شود 5 تا 10 بار سریع تر از متد های رایج است و یا در صورت اجرای آن در موازات رمزنگاری مرسوم سرعتی برابر با آن خواهد داشت. مکانیسم این سیستم به این صورت است که اطلاعات بیشتری در هر فوتون قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، معمولا شما می توانید با استفاده از یک لیزر ضعیف تنها یک بیت را در هر فوتن رمزنگاری کنید. این تیم تحقیقاتی دریافته اند که این روش رمزنگاری با ایجاد تغییر در زمان انتشار فوتون ها و با استفاده از یک تشخیص دهنده فوق العاده سریع فوتون برای شناسایی این تغییرات، می تواند دو بیت را رمزنگاری کند. محققان به این فوتون ها ویژگی هایی داده اند که پیش از این نداشتند.

هنوز راه زیادی تا کاربرد این تکنیک در دنیای واقعی باقی مانده است، یکی از موارد مهم بر سر راه استفاده از آن اندازه بزرگ سیستم های مورد استفاده است چرا که یک سیستم فرستنده/گیرنده به اندازه یک کامپیوتر خواهد بود. اما این تکنیک واقع گرایانه تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. تمامی بخش های مورد استفاده در آشکارساز تک فوتونی در حال حاضر موجود هستند و حتی می توان از آن برای انتقال ها در فضای آزاد استفاده کرد. به هر حال بالاخره زمانی فرا می رسد که می توانید یک تماس صوتی امن داشته باشید و مطمئن باشید که حتی توانا ترین جاسوس ها نیز نمی توانند مکالمات شما را شنود کنند.