هم رسان: کالیفرنیا به برخی از شرکت ها که امید می رود در زمینه ی خودروهای خودران موفق خواهند بود اجازه داده تا خودروهای خود را در جاده های عمومی این کشور آزمایش کنند و یکی از این شرکت ها کوالکام است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، کوالکام (تولید کننده معروف تراشه) اجازه آزمایش یک خودرو و سه راننده را در تاریخ 21 آذر دریافت کرده است. با دریافت این مجوز، کوالکام به جمع انویدیا (شرکت رقیب) و دیگر شرکت هایی که این مجوز را دریافت کرده اند، پیوست. کوالکام برخلاف وایمو، خود خودروهای خودران را تولید نمی کند، با این حال هر خودرویی که این شرکت آزمایش می کند مجهز به تراشه ی 9150 C-V2X خواهد بود که چند ماه پیش معرفی شد.

کوالکام آزمایش فناوری خودروهای خودران خود در کالیفرنیا را آغاز می کندبا این تراشه خودروها دارای زاویه دید 360 درجه ای غیر خطی، و همچنین توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر و زیرساخت هایی مانند چراغ راهنمایی و رانندگی می شوند. خودروسازان می توانند از این تراشه برای سیستم های ایمنی خودروهای خودران خود استفاده کنند. «ناکول داگال»، معاون ارشد بخش مدیریت محصولات خودرو این شرکت طی مصاحبه خود با CNBC اظهار کرده، کوالکام انتظار دارد که تبدیل به یک ” مهره ی کلیدی در زمینه ی خودروهای خودران ” شود. این تولید کننده تراشه هم اکنون در سن دیاگو آزمایش تراشه های خود بر روی خودروهای فورد را آغاز کرده است و احتمالاً آزمایش ها را در بخش های دیگر کالیفرنیا نیز انجام خواهد داد.

کوالکام آزمایش فناوری خودروهای خودران خود در کالیفرنیا را آغاز می کندکوالکام همچنین در نظر دارد خودروهای آزمایشی را به میشیگان، چین، آلمان، ایتالیا و ژاپن ارسال کند تا بتواند داده های مربوط به عملکرد تراشه را از نقاط مختلف دنیا جمع آوری کند.