هم رسان: fragmentation یا چند تکه بودن سیستم عامل اندروید هنوز هم تا حد زیادی محبوبیت دارد، اما در سال های اخیر گوگل و شرکای این شرکت تلاش کرده اند تا fragmentation این سیستم عامل را کاهش دهند. در راستای همین اقدامات کوالکام اعلام کرد که از طرح توزیع تجاری سریع اندروید پی به عنوان به روزرسانی اصلی بعدی حمایت می کند. در واقع این به این معناست که این شرکت سازنده پردازنده کمک خواهد کرد تا اندروید پی به زودی در دستگاه های بیشتر وارد شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در حال حاضر کوالکام همکاری خود را با گوگل شروع کرده است تا اندروید پی را در بعضی از چیپ ست های کوالکام اجرا کند. دسترسی سریع به اندروید پی کوالکام را قادر به بهینه سازی نرم افزار خود در اسنپدراگون 845، 660 و 636 کرد تا این اطمینان خاطر را ایجاد کند که شرکت های تولیدی آماده ارتقاء به اندروید پی در زمان رونمایی هستند.
مطمئنا ایجاد امکان استفاده از اندروید پی برای بسیاری از تولید کنندگان به سرعت ممکن نخواهد بود، چرا که شرکت کوالکام قطعات مورد نیاز بسیاری از شرکت های تولید کننده گوشی های اندروید را ارائه می کند.

از جمله این شرکت ها می توان به اوپو، سونی، وان پلاس و شیائومی اشاره کرد. این شرکت ها پیش از این اعلام کرده بودند که نسخه پیش نمایش مخصوص توسعه دهنده از اندروید پی را برای دستگاه های خود آماده خواهند کرد. دسترسی سریع به اندروید پی کوالکام را قادر به بهینه سازی نرم افزار خود در اسنپدراگون 845، 660 و 636 کرد تا این اطمینان خاطر را ایجاد کند که شرکت های تولیدی آماده ارتقاء به اندروید پی در زمان رونمایی هستند.
دسترسی سریع به اندروید پی کوالکام را قادر به بهینه سازی نرم افزار خود در اسنپدراگون 845، 660 و 636 کرد تا این اطمینان خاطر را ایجاد کند که شرکت های تولیدی آماده ارتقاء به اندروید پی در زمان رونمایی هستند.