هم رسان: افزونه رایگان مرورگر گوگل کروم با نام ScriptSafe سال‌هاست به کاربران در مدیریت حریم خصوصی وب کمک کرده و سرشار از ویژگی‌های جدید است.

به گزارش هم رسان، این افزونه می‌تواند انواع محتواها، فناوری‌های مربوط به انگشت نگاری، کوکی‌ها، باگ یا نقص‌های وب، تجزیه و تحلیل گوگل، دکمه‌های رسانه‌های اجتماعی و بسیاری از چیزهای دیگر را مسدود و یا مدیریت نماید.
اگر شما جزو متخصصان حریم خصوصی نیستید که هر چیزی را تهدید آمیز تلقی کنید، مجبور به استفاده از هر ویژگی این افزونه نیستید. این وسیله یک ابزار بسیار ساده و با استفاده آسان است که هر کسی را ترغیب به دانلود می‌نماید.
برای مثال اگر دوست داشته باشید به دیگران نشان ندهید که از چه مرورگری استفاده می‌کنید، ScriptSafe به کار شما می‌آید و تنها کافی است این مراحل را سپری کنید:
Settings > Privacy Settings > User-Agent Spoof
علاوه بر تنظیم‌های مربوط به کاربر، گزینه‌هایی برای تنظیم تایم زون و URL شما نیز وجود دارد که در کسری از ثانیه می‌توانید آن‌ها را فعال سازید.

unnamed
صفحه تنظیم‌های حریم خصوصی، گزینه‌های مختلف دیگری را در اختیارتان می‌گذارد که این افزونه را جذاب‌تر می‌سازد. برای مثال، گزینه مسدود کردن محتواهای ناخواسته باعث حذف تمام محتواهای ارائه شده توسط ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و نرم افزارهای مخرب می‌شود.
اگر شما قصد دارید از ScriptSafe برای امور ذکر شده استفاده نمایید، باید ابتدا تنظیم‌های پیش فرض را غیر فعال سازید. برای مثال در تنظیم‌های عمومی، گزینه “غیر فعال کردن و حذف” باعث پاک شدن همه گزینه‌های می‌شود که تگ SCRIPT، EMBED، OBJECT و غیره دارند.
هر تنظیم‌هایی را که استفاده می‌کنید می‌تواند مسائلی را با خود به همراه آورد. به همین خاطر ScriptSafe دارای زیرساخت‌هایی برای کمک به کاربر است و شما می‌توانید فهرستی از دامین های خاص که نمی‌خواهید محتویات آن مسدود شود را تهیه نمایید. همچنین می‌توانید از کلیدهای میان بر برای مسدود شدن موقت استفاده نمایید.

منبع: betanews