هم رسان: آیا تا به حال شرایطی برای شما پیش آمده است که نتوانید از روی صندلی بلند شوید و برای برداشتن یک نوشیدنی میان وعده از یخچال به آشپزخانه بروید؟ تصور کنید اگر این امکان وجود داشت که این نوشیدنی یا خوراکی با پای خودش پیش شما می‌آمد، چه قدر خوب می‌شد!

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، شاید فکر می‌کنید منظور ما استخدام یک پیشخدمت در خانه است اما این کار هزینه بر است. حالا مهندسان شرکت پاناسونیک به تازگی یک راه حل با فناوری بسیار بالاتر ارائه کرده‌اند.
شرکت پاناسونیک در نمایشگاه IFA 2017 از مفهوم جدیدی با عنوان یخچال متحرک رونمایی کرد. همان‌طور که از نام این محصول می‌توان متوجه شد، این یخچال می‌تواند حرکت کند و بهترین بخش این است که این یخچال با شنیدن صدا فعال می‌شود، یعنی اگر او را صدا بزنید، به سمت شما خواهد آمد و همچنین می‌تواند به پیام‌های صوتی مختلف پاسخ بگوید. از این یخچال می‌توان به عنوان محلی برای نگه داشتن نوشیدنی‌ها استفاده کنیم. این دستگاه همچنین می‌تواند در مورد تناسب هر نوشیدنی با غذا توصیه‌هایی ارائه دهد.

یخچال متحرک پاناسونیکاین یخچال هنوز در مرحله مفهوم است و مشخص نیست پاناسونیک بتواند به این زودی این یخچال متحرک را به تولید برساند، اما به هر حال ایده بسیار جالبی است. از آنجایی که این یخچال نسبتاً کوچک و جمع و جور است، گزینه بسیار فوق العاده برای خانه‌های کوچک است که فضای زیادی برای یخچال‌های بزرگ ندارند.
با توجه به اینکه منازل مسکونی در حال حاضر به سمت هوشمند شدن می‌روند، اصلاً جای تعجب نیست که چنین یخچال‌هایی در همین روزهای آینده به واقعیت تبدیل شوند.