هم رسان: این روزها اطمینان از امنیت و ایمن بودن حساب های آنلاین بیش از هر زمان دیگری از اهمیت زیادی برخوردار است. از آنجایی که تهدیدات روز به روز در حال افزایش هستند، کاملا ضروری است که از تمامی ابزار های موجود استفاده کنیم تا از امنیت حساب های خود اطمینان حاصل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو،  جی میل نیز مانند بسیاری از سرویس های آنلاین دیگر یک تائید هویت دو عاملی به عنوان لایه امنیتی اضافی به کاربران خود ارائه می دهد، اما به نظر می رسد که بیش از 90 درصد از کاربران جی میل از این تائید هویت دو عاملی استفاده نمی کنند.
یکی از مهندسین گوگل در کنفرانس امنیتی Usenix Enigma 2018 اعلام کرد بیش از 90 درصد از حساب های فعال جی میل با تائید هویت دو عاملی مراقبت نمی شوند.
تائید هویت دو عاملی یا دو مرحله ای یک لایه امنیتی اضافی است که بسیاری از سرویس های آنلاین این روزها ارائه می دهند. این تائید هویت به یک پسورد کاربری و یک شکل دیگر از تائید هویت مانند ارسال کد به شماره تلفن ثبت شده نیاز دارد. این روش احتمال دسترسی غیر مجاز را در صورت دزدیده شدن پسورد کاربری، مخصوصا در صورتی که از یک پسورد برای چندین حساب آنلاین استفاده می شود را تا حد زیادی کاهش می دهد.

حاضرین در این کنفرانس از این کارشناس پرسیدند که چرا گوگل استفاده از این تائید هویت را برای همه اجباری نمی کند؟ او در جواب به این سوال گفت که گوگل تنها به خاطر نگرانی درباره امکان استفاده از آن این کار را انجام نمی دهد. او گفت:” این به این خاطر است که ما نگران این هستیم که بسیاری از کاربران ما به خاطر اجبار در استفاده از امنیت بیشتر برنامه هایمان را کنار بگذارند.”
اگر شما هم یکی از آن دست کاربران جی میل هستید که از این قابلیت امنیتی تاکنون استفاده نکرده اید، پیشنهاد می کنیم که برای مدتی از آن استفاده کنید و ما اطمینان می دهیم که از این قابلیت دست نخواهید کشید.