هم رسان:زمانی که اپل تائید کرد که در واقع به دلیل استفاده از باطری های متوسط در آیفون های قدیمی تر، این گوشی ها از سرعت پایینی برخوردار هستند، انتظار می رفت که این اعتراف پیامد هایی از جمله پرونده های قضایی متعددی برای اپل در پی داشته باشد. اخیرا متوجه شدیم که 8 پرونده قضایی بر علیه این شرکت به ثبت رسیده است، اما به نظر می رسد که تعداد این شکایات از آن زمان به 26 مورد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، تاکنون بیشتر این پرونده ها در آمریکا و با اتهاماتی بر علیه اپل مبنی بر کاهش سرعت از روی قصد و یا مخفیانه گوشی های قدیمی تر آیفون مطرح شده است. علیرغم اینکه این پرونده ها تا حدودی از زوایای متفاوتی برخوردار هستند، اما در بیشتر موارد شاکیان از اپل خواسته اند که تمامی کاربران آیفون را یا از طریق جایگزینی رایگان باطری و یا پرداخت هزینه ای به آنها برای خرید آیفون جدید به خاطر کاهش سرعت گوشی، جبران خسارت کند.

اما اپل در پاسخ به این درخواست قیمت تعویض باطری را از 79 دلار به قیمت کمتر 29 دلار کاهش داده است. برنامه تعویض باطری هنوز هم در جریان است و تمامی کاربران صرف نظر از اینکه کارشناسان اپل چه نظری درباره مشکل گوشی می دهند و اینکه آیا گوشی اصلا نیازی به تعویض دارد یا خیر، می توانند از آن استفاده کنند.این طرح برای کاربرانی که هیچ تصمیمی برای ارتقاء دستگاه خود ندارند و اهمیتی به کمی هزینه برای افزایش عمر آیفون خود نمی دهند بسیار مفید خواهد بود.
اپل همچنین قول داده است که اعلام سلامت و درستی باطری گوشی های آیفون را در آینده برای کاربران آیفون راحت تر و شفاف تر خواهد کرد. به هر حال به عقیده ما این وعده و وعید ها برای بستن پرونده های قضایی اصلا کافی نیست، بنابراین اقدام اصلی اپل برای رویارویی با این پرونده ها هنوز معلوم نست و باید منتظر ماند و آن را دید.