هم رسان: همانطور که همه ما می‌دانیم هر زنجیره‌ای تنها به اندازه ضعیف‌ترین حلقه خود قدرت دارد که می‌توان این حقیقت را در مورد تمامی چیزهای موجود در زندگی نیز به کار برد. حتی در مورد ربات‌ها نیز می‌توان این حقیقت را در نظر گرفت و می‌توان گفت ربات‌هایی که متشکل از بخش‌های متحرک و قابل خم شدن هستند از کمترین قدرت برخوردار هستند. به همین دلیل ربات‌های انعطاف پذیر و در عین حال مفید، معمولاً به اندازه ربات‌های سخت‌تر و انعطاف ناپذیر قدرتمند نیستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، محققان MIT CSAIL و Harvard عضلات روباتیک اوریگامی شکلی ساخته‌اند که نه تنها انعطاف پذیر و نرم هستند، بلکه از قدرت کافی برخوردار است، به طوریکه قادر است باری با وزن هزار برابر بیشتر از وزن خود را بلند کند، این به لطف استفاده از فشار آب یا هوا است که یک عضله 2.6 گرمی قادر به بلند کردن یک شی 3 کیلوگرمی می‌شود.

در این فناوری از فلزات مختلفی مانند کویل فلزی و یا یک ورقه پلاستیکی استفاده شده که به روش‌های خاصی تا می‌شود. سپس این مواد به وسیله هوا یا مایع احاطه می‌شوند و در داخل کیسه‌ای قرار می‌گیرند که حکم پوست این عضله را دارد. سپس از یک مکنده در داخل کیسه استفاده می‌شود که حرکت عضله را آغاز می‌کند و فشاری که باعث حرکت می‌شود را ایجاد می‌کند.
دکتر «دنیل روس» یکی از محققان و نویسندگان اصلی مقاله این تحقیق می‌گوید: «ما با مشاهده قدرت و توانایی این عضله واقعاً شگفت زده شدیم. پیش بینی می‌شد که این عضلات در مقایسه با عضلات نرم معمولی از قدرت بیشتری برخوردار باشند، اما افزایش هزار برابری را به هیچ وجه انتظار نداشتیم. این عضله روبات‌ها را به یک ابر قدرت تبدیل خواهد کرد.»