هم رسان: شاید برخی از والدین از کوچک شدن سریع لباس کودک در حال رشد خود گلایه داشته باشند زیرا از نظر هزینه این مسئله می‌تواند سخت باشد. اما یک طراح راه حلی برای این مشکل پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، «رایان یاسین» یک طراح 24 ساله با استفاده از اطلاعات پیش زمینه‌ای خود در مهندسی هواپیما و اجرای اصول علمی موفق به تولید لباس‌هایی شده که طراحی مشابه اریگامی دارند و می‌توانند همراه با کودک شما رشد کنند.
این لباس‌ها با نام Petit Pli به معنای پیلی‌های کوچک شناخته می‌شوند و با نسبت پوآسون کار می‌کنند. زمانی که لباس کشیده می‌شود اجزایی که از این نسبت استفاده می‌کنند ضخیم‌تر شده و همزمان در دو جهت گسترش می‌یابند؛ در واقع این روش ایده مشابهی با روش‌های مورد استفاده در ایمپلنت‌های پزشکی و استنت ها دارد. بدین ترتیب این لباس‌ها می‌توانند همزمان با رشد کودک شما کش آمده و بزرگ شوند و والدین می‌توانند از 1 تا 2 سالگی کودک از این لباس‌ها استفاده کنند.

در حال حاضر این لباس‌ها طراحی ساده‌ای دارند اما با در نظر گرفتن این نکته که می‌توان با خرید آن‌ها در هزینه‌ها صرفه جویی کرد و اینکه کودکان خیلی به دنبال مد نیستند می‌توان گفت طراحی ساده آن‌ها مسئله جدی نخواهد بود.
یاسین با طراحی این لباس موفق به دریافت جایزه Dyson Award به همراه 2000 پوند جایزه نقدی شده و اعلام کرده در حال حاضر با یکی از تولید کنندگان پوشاک در انگلیس کار می‌کند و امیدوار است در چند ماه آینده تولید انبوه این لباس‌ها آغاز شود.