هم رسان: اگر شما برای استفاده از برنامه‌های کاربردی واقعیت مجازی (VR)، به دنبال چیزی قوی‌تر از هدست گوگل کاردبورد هستید؛ ممکن است به جدیدترین هدست واقعیت مجازی گوشی‌های هوشمند یعنی اُپتو (Opto) علاقه نشان دهید.


به گزارش هم رسان، این هدست بسیار نیرومند بوده و به جای مقوا از جنس پلاستیک محکم ساخته شده است. اُپتو، با داشتن بلندگو در داخل خود یک هدست همه کاره است و با پخش صدایی مناسب شما را به طور کامل غرق تماشای محتواهای واقعیت مجازی مانند بازی‌ها، فیلم‌ها و عکس‌های 360 درجه می‌نماید.

89cd0078a64306263dc54e41cc4b0607_original
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این هدست جدید VR می‌توانید فیلم زیر را تماشا کنید. کافی است گوشی هوشمند خود را بر روی آن جاسازی کنید، سپس به تماشای فیلم‌های VR در قطار، اتوبوس و مکان‌های دیگر بپردازید. سازندگان آن در مورد طراحی و ویژگی‌های اُپتو می‌گویند: «اُپتو، نوع جدیدی از هدست واقعیت مجازی است که به شما امکان تجربه تماشای فیلم‌های کوتاه و بلند، بازی‌ها و دیگر محتواهای VR را در هر نقطه‌ای که باشید، می‌دهد. ما در حال ساخت هدستی با کیفیت بالا هستیم تا هر کسی که یک گوشی هوشمند دارد بتواند آن را برای خود خریداری و از آن لذت ببرد. در نتیجه VR از پشت رایانه و بازهای آن خارج و به همه جا یعنی اتاق نشیمن و کوچه و خیابان وارد می‌شود.

611ae12a45fa51a6a022b603e946d72e_original
محتواهای VR در حال رشد و گسترش هستند و پا را فراتر از بازی‌ها گذاشته‌اند؛ در نتیجه در برنامه‌های مستند، موسیقی‌ها و فیلم‌ها نیز می‌توانیم واقعیت مجازی را حس کنیم. دیگر هدست های VR کنونی خیلی بزرگ و یا سنگین هستند. آن‌ها دارای تعداد زیادی سیم بوده و برای کار کردن نیاز به اتصال به برق دارند و یا حتی برای استفاده از آن‌ها نیاز به هدفون‌های اضافی خواهید داشت. به همین خاطر ایده ساخت اُپتو شکل گرفت که بسیار سبک وزن بوده و به شما اجازه می‌دهد هر موقع که می‌خواهید، از VR خارج و دوباره به آن وارد شوید. بنابراین می‌توانید به راحتی بر روی مبل نشسته و به طور کاملاً طبیعی به تماشای یک فیلم بپردازید.»
اُپتو وارد وب سایت جذب سرمایه مردمی کیکاستارتر شده تا بتواند با پیش فروش مبلغی معادل 40 هزار یورو را تأمین و وارد عرصه تولید انبوه شود. قیمت هر هدست 50 یورو است.

منبع : Geekygadget