هم رسان: به نظر می‌رسد نتایج آزمایش Face ID نیز همانند Touch ID بسیار مثبت بوده است. البته مطمئناً مشکلاتی در این قابلیت نیز وجود دارد اما انتظار داریم اپل به زودی این موارد را برطرف کند و طی به روزرسانی ها آن را بهبود ببخشد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به نظر می‌رسد Face ID همانطور که در تبلیغات ذکر شده کار می‌کند. خبر خوب برای کاربران اندرویدی این است که لازم نیست زمان زیادی تا اجرای این قابلیت در دستگاه های اندرویدی منتظر بمانند. طبق گزارشی از DigiTimes، انتظار می‌رود در سال 2018 شرکت‌های چینی اوپو و شیائومی از نرم افزارهای اسکن چهره مشابهی در گوشی‌های خود استفاده کنند.
پیش از این «مینگ چی کیو» تحلیل گر KGI Securities اعلام کرده بود معتقد است قابلیت Face ID و سیستم دوربین TrueDepth مورد استفاده در آیفون ایکس باعث پیش افتادن 2.5 ساله اپل نسبت به رقبا شده است. در صورت درست بودن این گزارش کاربران دستگاه‌های اندرویدی زودتر از موعد به قابلیت Face ID دسترسی خواهند داشت. البته این امکان وجود دارد که این قابلیت به خوبی Face ID کار نکند یا این که بهتر از آن کار کند، کسی چه می‌داند! با این حال نمی‌توان در حال حاضر بااطمینان درباره آن صحبت کرد.

سازندگان گوشی‌های هوشمند از قابلیت‌های یکدیگر استفاده می‌کنند، مخصوصاً در صورتی که این قابلیت‌ها در مسیر رشد و ترقی قرار داشته باشند؛ به همین دلیل جای تعجب نیست که سازندگان گوشی‌های اندرویدی به این قابلیت روی بیاورند. کیو پیش از این اعلام کرد سازندگان گوشی‌های اندرویدی زیادی به این فناوری جدید علاقه نشان می‌دهند که باعث شده شرکت‌های نوپا در عرصه تشخیص چهره سخت به تکاپو بیفتند. شایعات حاکی از این هستند که علاوه بر اوپو و شیائومی شرکت سامسونگ نیز به احتمال زیاد در گوشی گلکسی اس 9 خود نیز از فناوری تشخیص چهره استفاده خواهد کرد.