هم رسان: نسل آینده گوشی‌های هوشمند در کمتر از 15 دقیقه شارژ خواهند شد و این مزیت به لطف فناوری SuperVOOC اُپو دست یافتنی شده است.


به گزارش هم رسان، شرکت اُپو (Oppo) در کنگره جهانی موبایل 2016 در بارسلونا، از این فناوری جدید پرده‌برداری کرد. شارژر SuperVOOC اُپو، یک باتری که تنها 10 درصد شارژ دارد را در کمتر از 9 دقیقه به‌طور کامل شارژ می‌کند.
شاید کسل آورترین بخش در مورد شارژر فوق سریع SuperVOOC، این باشد که باید صبر کنیم تا شارژ گوشی کاملاً تمام شود تا پس از آن بتوانیم از این شارژر استفاده کنیم. در حال حاضر سیستم شارژ سریع VOOC می‌تواند باتری تلفن همراه را در عرض 30 دقیقه از صفر به 75 درصد شارژ نماید. سخنگوی اُپو گفت: «فعلاً این سیستم شارژ سریع را در گوشی‌های هوشمند رده بالای اُپو قرار داده‌ایم زیرا تولید انبوه آن، بسیار گران درمی‌آید و برای بهره‌گیری از این فناوری شما نیاز به یک شارژر ویژه و یک باتری ویژه خواهید داشت.»

oppo_supervooc_cable-100646686-primary.idge254
جانشین سیستم شارژ سریع VOOC، SuperVOOC نام دارد که می‌تواند باتری گوشی‌های هوشمند را در کمتر از 15 دقیقه به‌طور کامل شارژ نماید. در غرفه شرکت اُپو در بارسلونا، شارژ یک باتری 2500 میلی‌آمپر ساعت از 10 درصد به 100 درصد، در طی زمانی حدود 8 دقیقه و 22 ثانیه انجام گرفت. در این آزمایش از یک درگاه میکرو USB اصلاح شده استفاده شده بود که نسبت به مدل‌های معمول، طویل‌تر و با پین‌های بیشتری است. این فناوری چینی‌ها با هر دو درگاه میکرو USB و USB-C سازش دارد اما نوع آداپتور، کابل و ساختار سوکت شارژر متفاوت با سایرین خواهد بود.
در حال حاضر این فناوری کامل شده و در مرحله آزمایش است، اما دقیقاً مشخص نیست چه زمانی در نسل آینده گوشی‌های هوشمند به کار گرفته خواهد شد.

منبع : iTworld