هم رسان: گوشی وان پلاس 6 جدیدترین دستگاهی است که توسط کارشناسان iFixit کالبد شکافی شده است. کالبد شکافی این دستگاه اطلاعات جالبی از ساختار طراحی این گوشی و همچنین سختی یا راحتی تعمیر پذیری آن را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از جی اس ام آرنا، پنل شیشه ای عقب این گوشی به نظر یکی از بزرگترین مشکلات این گوشی باشد که تعمیر پذیری آن را سخت و همچنین آن را در مقابل شکنندگی آسیب پذیر می کند.

اولین نکته ای که کارشناسان iFixit هنگام کالبد شکافی این گوشی متوجه شدند این است که برداشتن پوشش شیشه ای وان پلاس 6 در مقایسه با شیشه گوشی های دیگر نسبتاً آسان است و بلافاصله پس از برداشتن پوشش شیشه ای به باتری گوشی دسترسی پیدا می کنید و در نتیجه تعویض باتری بسیار آسان خواهد بود؛ این مسئله برای افرادی که در نظر دارند بیش از دو سال از گوشی خود استفاده کنند بسیار مهم خواهد بود چراکه کارایی باتری در طول زمان کاهش پیدا می کند و کاربران نیاز به تعویض باتری خواهند داشت.
کارشناسان iFixit با بررسی مادربورد این گوشی متوجه اجزایی شدند که به مقاومت این گوشی در برابر آب کمک می کند. گرچه اگر به خاطر داشته باشید وان پلاس رسماً هیچ اشاره ای به گواهی IP در این گوشی نکرده است و تنها اعلام کرده که این گوشی می تواند در برابر باران و قطرات آب محافظت شود.

به گفته ی کارشناسان iFixit تعمیر پذیری صفحه نمایش این گوشی سخت خواهد بود. صفحه نمایش آمولد این گوشی با چسب بسیار محکمی در محل خود تعبیه شده و همین امر تعمیر آن را سخت می کند. این گوشی نمره تعمیر پذیری 5 / 10 را کسب کرده است  در حالی که مدل های قبلی این گوشی، وان پلاس 5 و 5 تی با پنل آلومینیومی نمره 7 / 10 را کسب کرده بودند.