هم رسان: بر اساس تحقیق 2018 IT Career Outlook شبکه Spiceworks، هفتاد و پنج درصد از افرادی که قصد دارند شغل خود را تغییر دهند به دنبال حقوق و مزایای بهتر هستد، 70 درصد به دنبال افزایش مهارت های خود و 39 درصد نیز می خواهند برای شرکتی کار کنند که فناوری اطلاعات یکی از اولویت های آنها است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اینفوسکیوریتی، با توجه به مهارت های تکنولوژیکی مورد نیاز برای موفقیت در سال آینده، 81 درصد از پاسخ دهندگان در این تحقیق گفته اند که داشتن مهارت های امنیت سایبری از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین حداقل 75 درصد از متخصصان فناوری اطلاعات گفته اند که داشتن مهارت و آگاهی در زمینه شبکه، سخت افزارهای زیرساختی، دستگاه های کاربردی و ذخیره سازی و بک آپ گیری از اهمیت فوق العاده ای برخودار است.
به هرحال زمانی که از این افراد خواسته شد تا مهارت های خود را در هر زمینه رتبه دهی کنند، تنها 19 درصد از آنها اعلام کردند که از دانش امنیت سایبری پیشرفته برخوردار هستند. در مقایسه بین نسل های مختلف نتایج حاکی از این بود که 15 درصد از نسل ایگرِگ (Y) از مهارت های امنیت سایبری پیشرفته برخوردار هستند و این مقدار در افراد نسل ایکس و نسل انفجار جمعیت به ترتیب 22 و 26 درصد است.
همچنین نتایج این مطالعه حاکی از این بود که 7 درصد از متخصصان فناوری اطلاعات قصد دارند در سال 2018 به عنوان یک مشاور کار خود را شروع کنند، 5 درصد از آنها می خواهند صنعت فناوری اطلاعات را ترک کنند و 2 درصد نیز خود را بازنشسته کنند. به علاوه 51 درصد از پاسخ دهندگان انتظار داشتند که در سال آینده از کارفرمای کنونی خود اضافه حقوق دریافت کنند و یک پنجم نیز انتظار داشتند تا ترفیع درجه نیز بگیرند.
تقریبا یک چهارم از کارشناسان فناوری اطلاعات انتظار هیچ گونه تغییر یا ترفیعی را در سال جدید نداشتند.
مقایسه اطلاعات به دست آمده از نسل های مختلف نشان می دهد که 36 درصد از کارشناسان فناوری اطلاعات از نسل ایگرگ، 32 درصد از نسل ایکس و 23 درصد از نسل انفجار جمعیت قصد دارند در سال جدید به دنبال یک شغل جدید باشند. این مطالعه در مقایسه با نسل های قبل تر نشان می دهد که کارشناسان فناوری اطلاعات نسل ایگرگ به احتمال زیاد شغل فعلی خود را به امید یافتن حقوق بهتر، پیشرفت مهارت ها، کار برای یک تیم با هوش و با استعداد و کسب مزایا و رتبه شغلی بالاتر ترک خواهند کرد. در حالیکه این احتمال دارد که کارشناسان فناوری اطلاعات نسل ایکس به دنبال به دست آوردن تعادل در زندگی و کار خود هستند در حالیکه نسل انفجار جمعیت به دلیل فرسودگی شغلی دست از کار می کشند.

کاملا جالب توجه است که این تحقیق نشان می دهد که 70 درصد از کارشناسان فناوری اطلاعات از شغل فعلی خود راضی هستند، اما 63 درصد از آنها معتقدند که از حقوق کمی برخوردار هستند. این نرخ حتی در میان نسل ایگرگ بیشتر است. تقریبا 68 درصد از کارشناسان فناوری اطلاعات نسل ایگرگ احساس می کنند که حقوق پایینی به آنها پرداخت می شود، در حالیکه 60 درصد از کارشناسان فناوری اطلاعات و 61 درصد از نسل انفجار جمعیت این طور فکر می کنند.
علی رغم این که کارشناسان فناوری اطلاعات احساس می کنند حقوق پایینی دریافت می کنند، اما چشم انداز مثبتی درباره بازار کار دارند که باعث شده است افراد زیادی به دنبال موقعیت های بهتری باشند. در واقع، 36 درصد از کارشناسان فناوری اطلاعات معتقدند که بازار کار در سال 2018 بهبود خواهد یافت، در حالی که 51 درصد معتقدند که شاهد هیچ تغییری نخواهیم بود و تنها 13 درصد معتقدند که اوضاع بدتر از زمان حال خواهد شد.
نتایج این تحقیق نشان می دهد که کارشناسان نسل ایگرگ دارای درآمد متوسط 50 هزار دلار در سال، کارشناسان نسل ایکس 60 هزاردلار و کارشناسان نسل انفجار حمعیت 70 هزار دلار هستند. به هر حال، کارشناسان فناوری اطلاعات نسل ایگرگ به طور متوسط 7 سال تجربه کار، نسل ایکس 17 سال تجربه کاری و افراد نسل انفجار جمعیت 25 سال تجربه کار دارند.
پیتر سای تحلیلگر ارشد فناوری  در Spiceworks می گوید:” اگر چه اکثر کارشناسان فناوری اطلاعات از شغل های خود رضایت دارند، اما بسیاری از آنها معتقدند که باید پول بیشتری به دست آورند و کارفرمایی پیدا خواهند کرد که به اندازه استحقاق شان به آنها حقوق به آنها پرداخت کند. همچنین بسیاری از کارشناسان فناوری اطلاعات دوست دارند شغل خود را به منظور بهبود مهارت های شغلی شان به ویژه در زمینه امنیت سایبری تغییر دهند. از آنجایی که سرقت های اطلاعاتی و نفوذ باج افزارها باعث در آمیخته شدن کار و کسب های مختلف شده اند، کارشناسان فناوری اطلاعات به این نتیجه رسیده اند که در حال حاضر به کارشناسان با استعدادی در زمینه امنیت نیاز است.