هم رسان: ژاپن به دنبال روش دیگری برای تأیید هویت صدها هزار تن از ورزشکاران، مسئولان و روزنامه نگارانی است که در المپیک 2020 شرکت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، به گزارش ژاپن تایمز منابع خبری مرتبط به کمیته سازماندهی المپیک 2020 توکیو می­گویند سازمان دهندگان در حال برنامه ریزی برای استفاده از فناوری تشخیص چهره در این رویداد ورزشی جهانی هستند. انتظار می‌رود تعداد شرکت کنندگان این رویداد بدون احتساب تماشاچیان چیزی در حدود 300 هزار تا 400 هزار نفر باشد و مقامات نگران این هستند که به اشتراک گذاری یا سرقت ID ایمنی این بازی‌ها را کاهش دهد. اما فنّاوری تشخیص چهره می‌تواند این نگرانی‌ها را از بین ببرد و در عین حال زمان انتظار ورود را کاهش می‌دهد.

به گفته این منابع خبری از این فناوری در مورد تماشاچیان استفاده نخواهد شد، اما در پروژه Japan House طی المپیک 2016 ریو مورد آزمایش قرار گرفت که از آن برای مدیریت روزنامه نگارانی استفاده شده که از مرکز بازدیدکنندگان رفت و آمد می‌کردند. گفته می‌شود NEC Corp توسعه دهنده این برنامه تشخیص چهره است. دیگر مشتریان NEC شامل وزارت امنیت داخلی، CaliBurger، پلیس شیکاگو و گرجستان هستند.
این برنامه هنوز به طور رسمی معرفی نشده و در نتیجه هیچ یک از نگرانی‌های مربوط به استفاده از این فن آوری هنوز حل نشده است. علاوه بر نگرانی‌های موجود درباره حفظ حریم خصوصی که در صورت استفاده از سیستم تشخیص چهره مطرح خواهد شد، هنوز مشخص نیست آیا شرکت کنندگان می‌توانند این سیستم را از کار بیندازند و یا این که آیا کمیته سازماندهی اجازه دارد که استفاده از این سیستم را الزامی کند.
المپیک توکیو سال 2020 برگزار خواهد شد.