هم رسان: زمانی که هدست هایی نظیر Oculus Rift و HTC Vive برای اولین بار رونمایی شدند، یکی از انتقاد های وارد بر آنها این بود که این دستگاه ها باید به یک کامپیوتر متصل می شدند. این به این معناست که در این هدست ها امکان جا به جایی و حرکت در زمان استفاده از هدست وجود نداشت، اما به نظر می رسد که شرکت هایی نظیر اچ تی سی راه حلی برای این مسئله اندیشیده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، البته اچ تی سی تنها شرکتی نیست که در این زمینه دست به کار شده است، چرا که در ماه اکتبر گذشته فیسبوک از هدست واقعیت مجازی مستقل Oculus Go رونمایی کرد. به هر حال شرکت اعلام نکرده است که این هدست در چه زمانی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت، اما به نظر می رسد که به لطف گزارش Variety می توان انتظار داشت که این هدست در ماه می عرضه خواهد شد.

هدست مستقل Oculus Go احتمالا در ماه می رونمایی می شوداین گزارش ادعا می کند که فیسبوک قصد ندارد این هدست را در کنفرانس توسعه دهندگان F8 خود در تاریخ اول ماه می به صورت رسمی رونمایی کند. ما مطمئن نیستیم که آیا فیسبوک قصد دارد این هدست را برای پیش فروش در آن تاریخ آماده کند و یا اینکه قصد دارد آن را در آن روز به فروش برساند، بنابراین باید بنشینیم و منتظر بمانیم.
Oculus Go یک هدست واقعیت مجازی مستقل است که با قیمت پایین تر از Oculus Rift عرضه خواهد شد. همچننین این هدست از همان اپلیکیشنی استفاده می کند که هدست Gear VR سامسونگ نیز استفاده می کند، این به این معناست که این دستگاه می تواند به بازی ها و اپلیکیشن هایی که Gear VR در اختیار داشت دسترسی داشته باشد.