هم رسان: در مورد تأثیر اخبار جعلی و اطلاعات نادرست فیس بوک در روند انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 بحث ها و گفت وگوهای زیادی وجود دارد اما مدیر عامل فیس بوک «مارک زاکربرگ» به شدت این ادعا را رد می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، باراک اوباما رئیس جمهور سابق امریکا پیش از این از زاکربرگ خواسته تا خطر انتشار اخبار جعلی را جدی بگیرید.
واشنگتن پست گزارش کرده اوباما در جریان یکی از نشست های رهبران جهان، از زاکربرگ خواسته خطر انتشار خبرهای جعلی و اخبار نادرست در فیس بوک را جدی بگیرد. اوباما اضافه کرده در صورتی که دولت و فیس بوک تلاشی برای رسیدگی به این مسئله نکنند این مشکلات باعث پیامدهای بدی در انتخابات ریاست جمهوری بعدی خواهد شد.
طبق گزارش واشنگتن پست زاکربرگ دو ماه قبل از مراسم تحلیف ریاست جمهوری دونالد ترامپ، ایده تأثیر اخبار جعلی فیس بوک در نتیجه انتخابات را احمقانه خوانده بود. این گفت وگو درست 9 روز بعد از بیان این صحبت ها انجام شده است.

منابع آگاه از گفتگوی خصوصی این دو نفر اظهار کرده زاکربرگ در گفت وگو با اوباما مشکلات اخبار جعلی را پذیرفته اما به اوباما گفته این موضوع مشکل مهمی نیست و راه حل ساده ای برای رفع آن وجود ندارد. این ملاقات در هتلی در شهر لیما، پایتخت پرو و در جریان نشست رهبران جهان انجام شده است.
فیس بوک اخیراً تلاش می کند با انتشار اخبار جعلی در این پلت فرم مبارزه کند. همچنین کمپینی را ایجاد کرده که به کاربران کمک می کند اخبار جعلی را شناسایی کنند. برخی اعتقاد دارند این اقدامات کمی دیر انجام شده است. تنها با گذشت زمان می توان متوجه شد آیا این اقدامات تاثیری در جلوگیری از بروز اتفاق های این چنینی داشته اند یا خیر.