هم رسان: اچ ام دی گلوبال که اکنون مالک برند نوکیا است با معرفی مدل جدید نوکیا 3310 خاطره ی قدیمی را برای همگان زنده کرد. این گوشی سال گذشته میلادی ابتدا با شبکه 2G رونمایی شد. اچ ام دی گلوبال مدتی بهد در ما سپتامبر نسخه دیگری از این گوشی را با اینترنت شبکه 3G عرضه کرد. اکنون به نظر می رسد که این شرکت در حل آماده سازی نسخه ی دیگری از گوشی 3310 است که از اینترنت LTE پشتیبانی می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، مدل جدید نوکیا 3310 پس از گذشت 17 سال از عرضه ی اولین نسخه این گوشی دوباره در سال 2017 معرفی شد. نسخه ی جدید این گوشی با یک بدنه ی باریکتر و صفحه نمایش 2.4 اینچی رنگی QVGA و حتی یک دوربین 2 مگاپیکسلی عرضه شد.
مدلی که در TENAA مجوز گرفته است از TD-LTE و TD-SCDMA ، دو باند اینترنت بی سیم محبوب در چین، پشتیبانی می کند.

گفته می شود این مدل ویژه نسخه ای از سیستم عامل Yun OS شرکت علی بابا را اجرا می کند. این مسئله اصلاً دور از انتظار نیست چرا که نسخه ی 3G این گوشی نیز سیستم عامل متفاوتی را نسبت به نسخه ی 2G اجرا می کند.
اما باید منتظر بود و دید آیا نسخه های جدید نوکیا 3310 مجهز به LTE (شبکه 4G) در کشورهای دیگر نیز توزیع می شوند یا خیر. در حال حاضر اچ ام دی گلوبال هیچ یک از اخبار مربوطه را تایید نکرده است.