هم رسان: این روزها خودروها و وسایل نقلیه الکتریکی تا حد زیادی رایج شده اند، و خودروی الکتریکی Leaf EV ساخت شرکت نیسان نیز مدتی است که رونمایی شده است. به هر حال به نظر می رسد که خودروی Leaf جدید نیسان که سال گذشته رونمایی شد شروعی بزرگ برای این شرکت باشد، چرا که سخنگوی این شرکت در مصاحبه ای با Engadget اعلام کرده است که تا به امروز بیش از 13 هزار درخواست پیش خرید این خودرو را دریافت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، گفته می شود که Nissan Leaf جدید تنها با یک بار شارژ قادر به طی مسافتی بیش از 150 مایل است و قیمت آن پیش از اعمال اعتبار مالیاتی 30 هزار دلار خواهد بود که در مقایسه با گزینه های دیگر از جمله خودروهای الکتریکی تسلا تا حد زیادی ارزان تر است. این واقعیت که مشتریان می توانند این خودرو را در سال 2018 پیش خرید و در همین سال آن را دریافت کنند، لیف را به گزینه ای جالب توجه برای مشتریانی تبدیل کرده است که نمی توانند چند سال تا زمان دریافت خودرو صبر کنند.

قیمت گذاری مناسب و مقرون به صرفه این خودروها باعث شده است تا گزینه های بیشتری در دسترس مشتریانی قرار بگیرد که با وجود تمایل به خرید یک خودروی مقرون به صرفه اما تلاش می کنند تا یک خودروی سبز و حافظ محیط زیست خریداری کنند. اما شرکت هایی نظیر تسلا همچنان خودروهایی با عملکرد بالا و البته قیمت زیاد ارائه می دهند، با این حال به نظر می رسد با حضور شرکت فراری در چرخه تولید خودروهای الکتریکی، شرکت تسلا تا حد زیادی قیمت های خود را خواهد شکست.