هم رسان: کنسول نینتندو سوئیچ محبوبیت زیادی پیدا کرده و این کنسول همان چیزی است که شرکت پس از توقف تولید کنسول بازی Wii U در چند سال گذشته نیاز داشت. اخیراً اعلام شد حدود 1.5 میلیون دستگاه از کنسول سوئیچ در سرتاسر ژاپن به فروش رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، فروش کلی از این دستگاه در سرتاسر دنیا 5 میلیون دستگاه اعلام شده است. آمار دقیق این فروش 5195578 دستگاه سوئیچ در سرتاسر دنیا است. همچنین 10106874 بازی برای این کنسول به فروش رسیده است. شرکت نینتندو از موفقیت جدیدترین کنسول خود بسیار خرسند است. این اعداد و ارقام هر لحظه در حال افزایش است.

دستگاه سوئیچ عملکرد بسیار خوبی در آمریکا داشته و بیش از 1.7 میلیون دستگاه از آن در آنجا به فروش رسیده است. پس از آمریکا بیشترین فروش متعلق به بازارهای اروپایی و به تعداد تقریباً 1.4 میلیون دستگاه است. جای تعجب نیست که بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پرفروش‌ترین بازی این کنسول است که تعداد آن به 3.37 میلیون می‌رسد، پس از این بازی مواردی همچون Mario Kart 8 Deluxe با 2.6 میلیون فروش و Splatoon 2 با 1.1 میلیون فروش دیده می‌شود. نینتندو در این کنسول عملکرد فوق العاده ای از خود به جای گذاشته و طرفداران خود را راضی کرده است. امیدواریم این روند ادامه یابد. ارائه بازی‌های فوق العاده و پرطرفدار می‌توان به تداوم موفقیت آن‌ها کمک کند. با شروع فصل تعطیلات تعداد فروش این کنسول بیشتر هم خواهد شد.