هم رسان: به نظر شما گوشی های هوشمند می توانند جایگزینی برای دوربین های تخصصی باشند؟ شاید در مورد عکس های روزمره و یا عکس های فوری از سوژه های مختلف، دوربین گوشی های هوشمند بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند و نیاز ما را بر آورده کنند. در حقیقت هر روزه ما شاهد موارد زیادی هستیم که در آنها دوربین گوشی های هوشمند می توانند عکس های بسیار جالب توجهی خلق کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، اما متاسفانه از نظر بعضی از تولید کنندگان دوربین، این قابلیت تاثیر منفی بر این صنعت گذاشته است، برای مثال نیکون اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد کارخانه دوربین های دیجیتالی خود را در استان جیانگسو تعطیل کند. طبق اظهارات نیکون، به نظر می رسد افزایش گوشی های هوشمند دلیل اصلی این تعطیلی است، چرا که این افزایش تقاضای بازار، دوربین های دیجیتالی کامپکت را تحت تاثیر قرار داده است.

مسئولین نیکون می گویند:” در سال های اخیر به دلیل افزایش تعداد گوشی های هوشمند، بازار دوربین های دیجیتالی کامپکت به سرعت رونق خود را از دست داده است، که این مسئله منجر به کاهش قابل توجه عملکرد کارخانه Nikon Imaging و ایجاد محیط تجاری سخت و دشواری شده است.” البته توجه داشته باشید که تعطیلی این کارخانه به این معنا نیست که نیکون در شرایط سختی قرار دارد.
دوربین های DSLR این شرکت همچنان از عملکرد بسیار خوبی برخوردار هستند و این شرکت از کارخانه های دیگری در اقصی نقاط دنیا برخوردار است، اما همانطور که گفتیم با توجه به این که استفاده از دوربین گوشی های هوشمند بسیار راحت تر از دوربین های دیگر است، اصلا جای تعجب نیست که این مسئله تاثیری منفی بر صنعت دوربین داشته باشد.