هم رسان: امروزه در برخی از نقاط جهان فناوری پرداخت بدون تماس (contactless payments) کم و بیش تبدیل به یک استاندارد شده و در همه جا به کار گرفته می شود. حالا مسئولان شهری مترو نیویورک در نظر دارند جهت مدرن سازی خطوط مترو خود کارت اعتباری را حذف کرده و از فناوری پرداخت بدون تماس استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، مسئولان سازمان حمل و نقل شهری نیویورک به تازگی قراردادی 573 میلیون دلاری را برای نصب سیستم پرداخت کرایه جدید منعقد کرده اند که به موجب آن امکان پرداخت بدون تماس را برای مسافران فراهم می کند. بدین ترتیب جهت پرداخت کرایه تنها کافی است مسافر با گوشی یا ساعت هوشمند خود (مجهز به فناوری پرداخت همراه مانند اپل پی، سامسونگ پی …) از برابر سیستم پرداخت عبور کند.

کارت اعتباری از مترو نیویورک سیتی حذف می شوداین سیستم الکترونیکی از اواخر سال آینده میلادی در 500 ورودی مترو و 600 اتوبوس نصب خواهد شد و پیش بینی می شود تا سال 2020 تمامی متروها و اتوبوس های این شهر به این سیستم مجهز شوند.
نیویورک اولین شهری نیست که از سیستم پرداخت بدون تماس در حمل و نقل عمومی استفاده می کند. در حال حاضر شهرهای لندن و توکیو از سیستم مشابهی برای حمل و نقل استفاده می کنند.