هم رسان: اگر از جمله افرادی هستید که دوست دارید از نهایت عملکرد کامپیوتر خود استفاده کنید، به احتمال زیاد از معرفی قابلیت جدید توسط مایکروسافت خوشحال خواهید شد. این شرکت یک قابلیت حرفه ای جدید به نسخه ویندوز 10 پرو Workstations اضافه کرده است که به کاربران اجازه می دهد تا عملکرد بیشتری از کامپیوتر خود داشته باشند. این حالت جدید “Ultimate Performance” نامیده می شود. مایکروسافت این حالت را به عنوان بخشی از Windows 10 Insider Preview Build 17101 برای کسانی که در Fast ring هستند معرفی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، مایکروسافت این قابلیت جدید را برای ارائه بیشترین مقدار عملکرد به کاربران ویندوز 10 توسعه داده است. این حالت قابلیت های مدیریت نیروی خاصی دارد که تضمین می کند تعادل کارایی و عملکرد در سیستم عامل به خاطر بیشینه عملکرد سخت افزاری به حداقل می رسد.
این حالت جدید بر اساس سیاست عملکرد بالای موجود عمل می کند و مایکروسافت درباره آن این طور توضیح می دهد:” این حالت جدید یک قدم فراتر می رود تا اندک تاخیرهای میکرو ثانیه ای مرتبط به تکنیک های مدیریت انرژی را نیز حذف کند.” از آنجایی که این برنامه حرفه ای برای به حداقل رساندن تاخیرهای میکرو ثاننیه ای بهینه سازی شده است، ممکن است سخت افزار سیستم را مستقیما تحت تاثیر قرار دهد و انرژی بیشتری نسبت به مقدار پیش فرض برنامه انرژی متعادل مصرف کند.

حالت جدید Ultimate Performance در ویندوز 10 قابلیتی برای کاربران حرفه ای
به همین دلیل است که مایکروسافت این رویه جدید را در دستگاه های دارای باطری فعال نکرده است و آن را تنها برای دستگاه های کامپیوتری رده بالا محدود کرده است. همانطور که پیش از این اشاره شد این حالت جدید در تمامی نسخه های ویندوز وجود نخواهد داشت و تنها کاربران Windows 10 Pro for Workstations می توانند از آن استفاده کنند.
مایکروسافت قصد دارد این قابلیت را در به روزرسانی بعدی ویندوز 10 در اختیار کاربران قرار دهد که انتظار می رود این نسخه در ماه مارس یا آوریل سال جاری منتشر شود.