هم رسان: شرکت تازه تاسیس ژاپنی Exiii در هفته جاری اطلاعات بیشتری درباره دستکش لمسی جدید خود منتشر کرد، این دستکش ها در حال حاضر با نام های EXOS Gripper و EXOS Wrist در حال توسعه هستند. EXOS Wrist واقعیت مجازی دستگاهی است که می تواند دست شما را حول دو محود بچرخاند د رحالیکه Gripper برای شبیه سازی امکان گرفتن اشیاء در واقعیت مجازی امکان باز و بسته شدن انگشت ها را فراهم می کند. برای مشاهده مفاهیم جدید در دستکش های واقعیت مجازی در عمل فیلم های تبلیغاتی زیر را تماشا کنید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، در صورتی که تمایل دارید تا این دستکش های لمسی توسط اپلیکیشن واقعیت مجازی شما پشتیبانی شود، می توانید از کیت های توسعه Exiii که برای هر دو نسخه موجود است استفاده کنید. که این کیت ها امکان استفاده از Unity SDK و ادغام آنها با تجربه های واقعیت مجازی را فراهم می کند.

Exiii توضیح می دهد که شرکت خودروسازی نیسان در حال حاضر از دستکش های Exos در مرکز Global Design Centre استفاده می کند، و مهندسان نیسان از واقعیت مجازی به عنوان بخشی از فرایند طراحی وسیله نقلیه استفاده می کنند. زمانی که کاربران موفق به لمس شی مجازی می شوند، موتورها می توانند دست را برای شبیه سازی یک نیروی مخالف بچرخانند. این شرکت می گوید اقداماتی نظیر فشار دادن دکمه های مجازی و حتی شلیک یک تفنگ مجازی را می توان با این دستکش ها شبیه سازی کرد.
متاسفانه هیچ اطلاعاتی درباره قیمت و یا توزیع آن در سرتاسر دنیا در حال حاضر منتشر نشده است، اما به محض کسب اطلاعات جدید با شما در میان خواهیم گذاشت.