هم رسان: پورشه اخیراً از مدل جدید پانمرا 4 E-Hybrid خود رونمایی و فیلمی از رانندگی این خودروی چهاردر هیبریدی را نیز منتشر کرد.

به گزارش هم رسان، پانامرا 4 E-Hybrid دارای ویژگی‌های عملکردی هیبردی خیره کننده‌ای است و به نظر می‌رسد به یکی از محبوب‌ترین مدل‌های پورشه تبدیل خواهد شد.
پورشه پانامرا 4 E-Hybrid دارای 340 کیلو وات معادل حدوداً 462 اسب بخار خواهد بود و در عرض 4.6 ثانیه به شتاب 0 تا 62 مایل در هر ساعت خواهد رسید. موتور 2.9 لیتری V6 این خودرو در کنار موتور الکتریکی آن قدرت این خودرو را به ترتیب با 330 اسب بخار و 136 اسب بخار را تأمین می‌کنند.

porsche-panamera-4-e-hybrid1
پورشه با سیستم چهارچرخ محرک می‌تواند به حداکثر سرعت 278 کیلومتر بر ساعت (km/h) و گشتاور 700 نیوتن بر متر (Nm) برسد. این خودروی هیبریدی اسپرت چهاردر تنها در عرض 4.6 ثانیه می‌تواند به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

porsche-panamera-4-e-hybrid2

نیروی گشتاور تولید شده به هر چهار چرخ این خودرو منتقل می‌شود و سیستم تعلیق بادی سه محفظه استاندارد تعبیه شده در این خودرو تعادل مناسبی را برای پویایی و راحتی ایجاد می‌کند.

cq5dam-web-1280-1280
حالت‌های رانندگی مختلفی برای این مدل وجود دارد؛ حالت پیش فرضی که پانامرا 4 E-Hybrid همیشه با آن روشن می‌شود “E-Power” نام دارد و فقط از موتور الکتریکی استفاده می‌کند که در این حالت پانامرا می‌تواند 50 کیلومتر مسافت را با حداکثر سرعت 140 کیلومتر بر ساعت (km/h) بپیماید. حالت “Hybrid Auto” حالتی کاملاً جدید است و در صورت انتخاب این حالت، پانمرا هر دو موتور را برای بهره وری بیشتر به صورت خودکار ترکیب می‌کند. حالت دیگری که در این خودرو به آن دسترسی خواهید داشت حالت “E-Hold” است که به شما این امکان را می‌دهد شارژ باتری را ذخیره کرده و به جای آن از موتور بنزینی استفاده کنید. درحالت “E-Charge”، باتری با موتور V6 خودرو شارژ می‌شود؛ بدین منظور موتور بنزینی باید میزان بالاتری از قدرت را نسبت به قدرت مورد نیاز برای رانندگی تولید کند.

a6bbfbed6457bdd38f0f83e0287f82f7
عملکرد درجه یک این خودرو تصادفی نیست. در مدل جدید پانامرا 4 E-Hybrid از روش هیبردی جدیدی استفاده شده است. این روش از اسپایدر 918 الهام گرفته است. اسپایدر 918 با قدرت 652 کیلو وات (887 اسب بخار) از سریع‌ترین خودروهای تولید شده تاکنون است که توانسته درعرض 6:57 دقیقه پیست Nürburgring Nordschleife را دور بزند. ثبت این زمان را می‌توان به قدرت اضافی ارائه شده توسط دو موتور الکتریکی این خودرو نسبت داد.

new-porsche-panamera-4-e-hybrid
پورشه پانامرا 4 E-Hybrid از آوریل سال آینده وارد بازار اروپا خواهد شد. در پایان شما را به تماشای فیلم منتشر شده از این خودرو دعوت می‌کنیم.

منبع: geekygadgets