هم رسان: چندی پیش تسلا بیش از 400 هزار سفارش از Tesla Model 3 زیبا را ثبت کرد اما شرکت نتوانسته در عرضه این خودروی سرعت عمل کافی داشته باشد، این در حالی است که الون ماسک در حال حاضر یک نسخه قدرتمند تر از این اتومیل را معرفی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، تسلا با رونمایی از این نسخه عملکردی از Model 3 به دنبال رقابت با اتومبیل هایی نظیر BMW M3 است. این خودرو می تواند تنها در عرض 3.5 ثانیه به سرعتی بیش از 96 کیلومتر در ساعت برسد، همچنین بیشترین سرعت این خودرو تقریبا 250 کیلومتر در ساعت می رسد و می تواند مسافتی تا 500 مایل را بپیماید.

مدیر عامل تسلا می گوید:” هزینه تمامی قابلیت ها (به جز راننده خودکار یا همان Autopilot) از جمله چرخ ها، رنگ و غیره در قیمت آن محاسبه شده است. و قرار است این خودرو با قیمت 78 هزار دلار به فروش برسد. این خودرو قیمتی تقریبا برابر با BMW M3 دارد، اما با این حال موتور خودروی تسلا 15 درصد سرعت بیشتری دارد و از هندلینگ (فرمان پذیری) بهتری برخوردار است. این خودرو می تواند تمامی های مدل های موجود در کلاس خود را پشت سر بگذارد.”
البته این گفته ها هنوز در حد یک ادعا است. همه ما می دانیم که خودروی BMW M3 یک خودروی بسیار زیبا و چشمگیر است، اما این که آیا نسخه عملکردی Model 3 نیز خواهد توانست با این خودرو به رقابت بپردازد هنوز مشخص نیست و باید منتظر ماند.