هم رسان: مرسدس مایباخ این هفته از کانسپت Vision 6 Cabriolet در نمایشگاه خودروی مونتری کالیفرنیا رونمایی کرد. این خودرو تمام الکتریکی بوده و بیانگر فلسفه طراحی مرسدس در طراحی خودروهایی لوکس و مدرن است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، در این کانسپت طراحی کلاسیک خودرو به زیبایی با اصول زیبایی شناسی و خودروها در آینده ادغام شده است.

«گوردن ونگر »، مدیر ارشد طراحی دایملر می گوید:« مرسدس مایباخ Vision 6 Cabriolet تجسمی کامل از استراتژی طراحی ما در خودرو را به نمایش می گذارد و از لوکس ترین خودروهایی است که تا به امروز طراحی شده است. موارد به کار رفته در ابعاد مختلف خودرو و ترکیب آن با طراحی داخلی زیبا همراه با دوخت های سفارشی باعث شده تا این خودرو بسیار لوکس به نظر برسد.»

طراحی این خودرو از مدل های دهه ی 1930 الهام گرفته شده و تعجبی ندارد که Vision 6 Cabriolet بیش از 6 متر طول داشته باشد. طراحی کشیده کاپوت عقب خودرو از طراحی کشتی های لوکس yachts الهام گرفته شده است و مرسدس از آن به عنوان «پاشنه ی کشتی» نام می برد.

این خودرو دارای چهار موتور الکتریکی با میدان مغناطیسی دائمی همگن است که قدرت 750 اسب بخار را برای خودرو فرراهم می کنند و موجب می شود این خودرو بتواند 0 تا 60 مایل در ساعت را با حداکثر سرعت 155 مایل در ساعت در کمتر از 4 ثانیه طی کند.

مرسدس می گوید باتری این خودرو با هر بار شارژ می تواند مسافت 200 مایل را طی کند. تمامی کنترل های درون کابین لمسی است و دارای ویژگی های هوشمند و قابلیت های رانندگی خودکار است.

مشخص نیست آیا مرسدس می تواند خودرویی با ویژگی های این کانسپت را وارد بازار کند یا خیر اما مطمئناً مرسدس در نهایت خودرویی را به بازار عرضه خواهد کرد که دارای برخی از فناوری ها و عناصر طراحی به کار رفته در این کانسپت است.