هم رسان: کمپانی مرسدس بنز از «مرسدس AMG GT4» به عنوان جدیدترین خودروی مسابقه ای خود رونمایی کرد. این خودرو مجهز به یک موتور V8 دو توربو (biturbo) 4.0 لیتری است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجت، مدل جدید مرسدس AMG GT4 دارای قدرت 5.3 اسب بخار و 600 نیوتن متر گشتاور است. حداکثر سرعت این خودرو بیش از 155 مایل در هر ساعت است و در عرض 4 ثانیه به شتاب 0 تا 60 مایل در ساعت می رسد.

«توبیاس مورس» رئیس هیئت مدیره مرسدس ای- ام – جی می گوید: «خط تولید GT4 به مرور زمان بهتر شده است. کانسپت اصلی تولید یک محصول فاکتور مهمی به شمار می آید به ویژه زمانی که شما بخواهید به عنوان یک راننده یا یک گروه در یک مسابقه شرکت کنید. در برخی از گروه ها، استفاده از خودروهای GT4 در مسابقات GT3 معقولانه به حساب می آید به طور مثال برای حمایت از رانندگان جوان. اما برای ما به عنوان یک تولید کننده، GT4 یک گام مهم برای گسترش ادامه دار برنامه های بعدی مشتریانمان است. پس از کسب موفقیت در مسابقات GT3، مرسدس AMG GT4 پلت فرم با ارزش دیگری برای ما به شمار می رود که با استفاده از آن می توانیم شایستگی خود را به عنوان یک برند و تولید کننده خودروهای مسابقه ای موفق در جهان اثبات کنیم. بدون شک ما با جدیدترین عضو از خودروهای مسابقه ای خود یک بار دیگر بنچ مارک های جدیدی را در این بخش به ثبت خواهیم رساند.»

خودروی جدید AMG GT4 بر پایه مرسدس AMG GT R عرضه شده در 2016 ساخته شده و در حال حاضر دارای سطح بالایی از عملکرد مسابقه ای است و پویایی بالایی نیز دارد.