هم رسان: در سال 2016 یک باگ امنیتی شناسایی شد که در آن مهاجمان با ارسال یک پیام متنی مخرب به کاربران آیفون باعث کرش شدن این گوشی ها می شدند. در حال حاضر به نظر می رسد که یک لینک مخرب جدید شناسایی شده است که عملکرد کاملا مشابهی با باگ قبلی دارد و کلیک بر روی این لینک مخرب باعث کرش شدن اپلیکیشن Messages و یا اپلیکیشن سافاری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، طبق گزارش AppleInsider ” به نظر می رسد این وب سایت، از یک باگ یا یک فرایند ارائه غیربهینه برای عناوین صفحه OpenGraph با ایجاد یک تگ تا حد زیادی طولانی اکسپلویت می کند. زمانی که اپلیکیشن Messages تلاش می کند تا پیش نمایشی از یک لینک را نمایش دهد، این اپلیکیشن کرش می شود و در نهایت سیستم عامل گوشی را درگیر می کند و از کار می اندازد.

برای کاربرانی که تحت تاثیر این باگ امنیتی قرار گرفته اند، تنها روش برای اصلاح این وضعیت حذف کردن رشته پیامی است که این لینک در آن ظاهر شده است. این لینک مخرب برای کسانی که مکالمات طولانی تری دارند و دوست دارند آنها را حفظ کنند، می تواند بسیار خطرناک باشد. همچنین به نظر می رسد که این آسیب پذیری می تواند پیش مایش های خودکار لینک ها را با مشکل مواجه کند، این به این معناست که نباید تنها از لینک های مشکوک اجتناب و خودداری کنند بلکه این احتمال وجود دارد که این لینک مخرب در پیام های ارسال شده توسط دوستان نیز وجود داشته باشد.
هنوز اپل در مورد اطلاع یا عدم اطلاع از این مشکل صحبتی نکرده است، این به این معناست که هنوز نمی دانیم آیا اپل این مشکل را اصلاح خواهد کرد یا نه و در این صورت چه زمانی این کار را انجام خواهد داد.