هم رسان: بسیاری از طرفداران آیفون از وجود بریدگی بالای صفحه نمایش راضی نیستند. اما اپل مجبور به ایجاد این بریدگی در گوشی آیفون ایکس شده زیرا تمامی قطعات مورد نیاز برای فناوری تشخیص چهره Face ID در این بریدگی قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، اگر علاقه‌ای به این بریدگی ندارید، می‌توانید با کمک یک اپلیکیشن آن را حذف کنید. اپل اپلیکیشنی با نام Notch Remover ارائه کرده که با دانلود آن از App Store می‌توانید از شر آن راحت شوید. همانطور که اسم آن بر می‌آید، از این اپلیکیشن می‌توان برای حذف دیجیتالی این بریدگی استفاده کرد.
این اپلیکیشن نمی‌تواند در سخت افزار این گوشی تغییری ایجاد کند، بنابراین این بریدگی همچنان وجود دارد اما می‌تواند اطراف این بریدگی را پر کند تا این گوشی شباهت بیشتری به آیفون‌های موجود داشته باشد.

اپلیکیشن Notch Remover یک نوار سیاه به بالای تصاویر اضافه می‌کند. کاربران باید این تصاویر را به عنوان تصویر زمینه در منوی تنظیمات انتخاب کنند. این کار باعث ایجاد یک نوار وضعیت سیاه رنگ می‌شود که شبیه همان چیزی است که در بیشتر آیفون‌ها دیده‌ایم.
علاقه مندان می‌توانند اپلیکیشن Notch Remover را در حال حاضر از App Store دانلود کنند. ین اپلیکیشن رایگان نیست. با این وجود، کسی که هزار دلار برای خرید آیفون ایکس هزینه کرده مطمئناً یک اپلیکیشن 0.99 دلاری را نیز می‌خرد.