هم رسان: اینستاگرام یک قابلیت جدید با نام Mute معرفی کرد. همان طور که می توانید حدس بزنید این تنظیمات جدید به شما اجازه میدهد تا فید خبری خود را با بی صدا کردن افراد یا برند هایی که دنبال کرده اید، سر و سامان دهید. با این قابلیت همچنان دنبال کننده این دوست یا برند خواهید بود، اما این افراد نمی توانند با پست های بیش از اندازه خود فید شما پر کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اندروید آتوریتی، اینستاگرام از اجرای این قابلیت طی هفته آینده برای تمامی کاربران در سرتاسر دنیا خبر داده است.
وقتی شما کسی را به حالت بی صدا در می آورید، همچنان از پست ها و کامنت هایی که در آنها تگ شده اید مطلع خواهید شد و حتی اگر فرد مذکور حساب کاربری خود را خصوصی کند باز هم می توانید فید او را مشاهده کنید. تنها کاری که این قابلیت انجام می دهد این است که پست ها یک فرد خاص در فید خبری شما ظاهر می شود.

برای این که حسابی را بی صدا کنید، به آیکون منوی سه نقطه ای را در گوشه بالایی سمت راست یک پست ضربه بزنید. زمانی که منوی ظاهر شد می توانید فقط پست های این کاربر را به حالت بی صدا در بیاورید و یا این که هم پست ها و هم استوری هایش را بی صدا کنید. همچنین می توانید با ضربه زدن و نگه داشتن انگشت خود بر روی استوری یا پست و یا از یک پروفایل این تنظیمات را انجام دهید.
این یک قابلیت فوق العاده است که به شما اجازه می دهد تا برخی از کاربرانی که معمولا بیش از اندازه پست می گذارند را از لیست اینستاگرام خود حذف کنید. تصور کنید که در زمان مرور فید خود مجبور هستید عکس های سلفی یک نفر را که همگی تقریبا یکسان هستند را ببینید، به این ترتیب این قابلیت می تواند شما را از این وضعیت نجات دهد.