هم رسان: گوگل در سال 2016 قابلیت جدیدی را معرفی کرد که به کاربر امکان می داد تا از برنامه هایی پیام دریافت کنند که لزوماً در گوشی آنها نصب نشده است. به عنوان مثال، دوست شما می توانید از طریق برنامه Allo برای پیام ارسال کند با وجود اینکه شما این برنامه را در گوشی اندرویدی خود نصب نکرده باشید. شما حتی می توانید از طریق این اعلان به پیام Allo پاسخ دهید درست مثل اینکه این برنامه را در گوشی خود نصب کرده باشید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از جی اس ام آرنا، طبق گزارش 9to5Google ظاهراً گوگل فوتوز ( Google Photos) جدیدترین برنامه ای است که می تواند به زودی از این قابلیت پشتیبانی کند. پیش نمایش پیام های API برنامه (App Preview Messages) هنوز در مرحله ی آزمایشی است اما ظاهراً گوگل در نظر دارد این قابیت را به صورت آزمایشی در گوگل فتوز برای نشان دادن پیش نمایش عکس ها یا ویدئو های به اشتراک گذاشته استفاده کند.

البته کراربان در صورت تمایل می توانند قابلیت App Preview Messages را در منوی سرویس های گوگل پلی غیر فعال کنند. در پایین می توانید برخی از عکس های گرفته شده از صفحه ی این اعلان ها را مشاهده نمایید.
در اغلب گوشی های اندرویدی برنامه گوگل فوتوز نصب شده است، بنابراین به نظر می رسد هدف از اعلان App Preview Messaging پیش نمایش و بازکردن عکس ها و ویدئوها در برنامه فوتوز است و احتمالاً تشویق کاربان به استفاده از برنامه فوتوز و سرویس های پشتیبان گیری گوگل.