هم رسان: چند روز گذشته گزارشی منتشر کردیم که در آن آمده بود گوگل قصد دارد جیمیل را با چهره ای جدید به کاربران خود ارائه کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اندروید آتوریتی، گفته می شود که این به روزرسانی قابلیت های نظیر پاسخگویی هوشمند و امکان خاموش کردن ایمیل ها را در برمی گیرد که در حال حاضر در اینباکس موجود هستند این به روزرسانی همچنین به روزرسانی گوگل با زبان های طراحی به سرعت در حال تغییر گوگل را به ارمغان می آورد و شامل جنبه های طراحی مواد و همچنین طراحی حبابی شکل جدید گوگل می شود.

پس از انتشار این گزارش یک منبع موثق این امکان را برای ما فراهم کرد تا طراحی مجدد گوگل را زودتر از موعد ببینیم. طراحی جدید که ما دریافت کردیم از ادعا های موجود درباره قابلیت هایی نظیر پاسخگویی هوشمند و به خواب رفتن ایمبل پشتیبانی می کند و یک نوار از پلاگین را فعال می کند که دسترسی به اپلیکیشن های مختلف مثل Calendar و Keep راحت تر می کند.

جالب تر از همه این موارد این است که گوگل قسمت Tasks را کاملا تغییر داده است. این بخش در واقع یک لیست To-Do است که می توانید به طور مستقیم در پنجره جیمیل خود بسازید تا به شما کمک کند تا کارها و اهداف روزانه خود را دنبال کنید. قابلیت Tasks پیش از این در جیمیل ایجاد شده بود اما رابط کاربری آن از چند سال قبل به روزرسانی نشده بود، بنابراین این اصلاح یک تغییر کاملا خوشایند و مطلوب خواهد بود.

این پلاگین های جدید از نظر بهره وری و کارایی بسیار فوق العاده هستند و در مورد دستگاه هایی نظیر کروم بوک ها کارایی بیشتری دارند. در صورتی که بتوان تنها از یک صفحه وب برای انجام کارها استفاده کرد، دیگر اجباری برای خروج مجدد صندوق ورودی وجود نخواهد داشت، و به نظر می رسد که این همان چیزی است که گوگل به دنبال آن است.

در طراحی جدید جیمیل سه نمای مختلف در اختیار کاربران قرار می گیرد که می توانند از بین آنها مورد مناسب را انتخاب کنند:
نمای پیش فرض یا همان Default از همان داخل صندوق ورودی به شما نشان میدهد که چه نوع پیوستی در یک ایمیل وجود دارد که این پیوست ها شامل تصاویر، اسلاید، اسناد و یا صفحه گسترده هستند.
نمای Comfortable تمامی این آیکون ها را حذف می کند و در عوض از همان گیره معروف برای نشان دادن یک پیوست استفاده می کند.
نمای Compact نیز شبیه به نمای قبلی است با این تفاوت که فضای خالی عمودی را کاهش می دهد.
هنوز مشخص نیست که این نسخه جدید در چه زمانی رونمایی خواهد شد، اما به نظر می رسد که گوگل قصد دارد یک نسخه بتا از این به روزرسانی را در ماه های آینده در اختیار علاقمندان قرار دهد. در صورتی که تا چند هفته دیگر این به روزرسانی منتشر نشود، این احتمال وجود دارد که اطلاعات بیشتر را در Google I/O در ماه می به دست آوریم.