هم رسان: حفاظت از خودِ آنلاین دیگر فقط به رایانه و تلفن همراه شما محدود نمی‌شود و حال یک میزبان کامل از دستگاه‌های دیگر به نام اینترنت اشیاء (IoT) وجود دارد که به طور بالقوه آسیب پذیر هستند.

به گزارش هم رسان، شرکت متخصص در امنیت اینترنت به نام BullGuard در حال راه اندازی یک ابزار رایگان جدید برای دستگاه‌های متصل به اینترنت آسیب پذیر در مقابل هک است. به طوری که این ابزار می‌تواند کلیه آسیب پذیری های یک دستگاه هوشمند را شناسایی و شما را از آن‌ها خبردار نماید.

اسکنر اینترنت اشیاء BullGuard، از داده‌های Shodan.io (اولین موتور جستجو برای دستگاه‌های متصل به اینترنت) برای اسکن دستگاه‌های آسیب پذیر هوشمند استفاده می‌کند و بلافاصله نتایج را به زبان ساده و قابل فهم برای عموم مردم ارائه می‌دهد. این اسکنر می‌تواند برای بررسی امنیتی دوربین‌های امنیتی، ناظرهای کودک، تلویزیون‌های هوشمند و ابزارهای پوشیدنی هوشمند به کار گرفته شود؛محصولاتی که بسیار مورد علاقه هکرها هستند. این اسکنر جزئیات آسیب پذیری های بالقوه در دستگاه‌های هوشمند را به شما نشان می‌دهد و نتایج اسکن از طریق ایمیل به شما ارسال  و به شما در تشخیص دیگر مشکلات موجود کمک می‌کند. کاربران می‌توانند این اطلاعات ارزشمند را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند تا آن‌ها نیز به حفاظت از دستگاه‌های هوشمند خود تشویق شوند.

960-microsoft-corporation-leads-creation-of-open-connectivity-foundation-to-pro

«پل لیپمن» مدیر عامل شرکت BullGuard می‌گوید: «اینترنت اشیاء به سرعت همه گیر خواهد شد، اما در این بین نگرانی‌های امنیتی جدیدی همیشه در کمین مصرف کنندگان است. ما با ساخت اسکنر اینترنت اشیاء، اولین گام مهم در حل این مشکلات برداشته‌ایم. این ابزار به هر کسی امکان بررسی امن بودن دستگاه‌های هوشمند منزل خود را می‌دهد.»

شما می‌توانید از وب سایت این شرکت به این ابزار دسترسی داشته باشید؛ ضمناً یک راهنمای PDF رایگان برای کمک به مصرف کنندگان در درک بهتر اینترنت اشیاء و خطرات آن در دسترس است.

منبع: betanews