هم رسان: شرکت تسلا علاوه بر Tesla Roadster جدید یک کامیون الکتریکی جدید با نام Tesla Semi نیز معرفی کرده است. این کامیون ویژگی ها و قابلیت های جالب توجهی خواهد داشت. Tesla Semi بدون تریلر می تواند در عرض تنها 5 ثانیه از سرعت صفر به 60 مایل بر ساعت برسد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، تسلا اعلام کرده یکی از ویژگی های اصلی این خودروی سنگین الکتریکی امنیت آن است، این خودرو از تمامی کامیون های موجود از استاندارد امنیت بالاتری برخوردار است.
مسئله جالب توجه این است که این خودرو با مدت زمان 5 ثانیه خیلی سریع تر از کامیون های دیزلی مشابه با مدت زمان 15 ثانیه به سرعت 60 مایل بر ساعت می رسد. این در حالی است که در صورت داشتن بار کامل 80 هزار پوندی در عرض 20 ثانیه به این سرعت خواهد رسید، این مدت زمان در کامیون های دیزلی تقریباً یک دقیقه طول می کشد. مسئله جالب توجه برای رانندگان کامیونی و دیگر رانندگان جاده ای این است که این خودرو قادر است در شیب های 5 درصدی با سرعت ثابت 65 مایل بر ساعت حرکت کند، در حالی که در کامیون های دیزلی بیشترین سرعت در شیب های 5 درصدی 45 مایل بر ساعت است. در Tesla Semi نیازی به عوض کردن کلاچ برای بالا بردن یا کم کردن سرعت نیست، ترمز احیا کننده آن 98 درصد از انرژی جنبشی را به انرژی باطری تبدیل می کند که عمر ترمز آن را بی نهایت می کند. به طور کلی Semi از قدرت عکس العمل بیشتری در مقایسه با کامیون های دیزلی برخوردار است، در یک مدت زمان مشخص مسافت بیشتری را طی می کند و امنیت بیشتری را در رابطه با ترافیک خودروهای در حال حرکت ایجاد می کند.

کابین Semi برخلاف دیگر کامیون ها از طراحی خاصی برخوردار است. این کابین دارای پله های بدون مانع برای ورود و خروج راحت تر راننده است. در این کابین راننده به راحتی می تواند به صورت تمام قد بایستد، و جالب تر از همه این که صندلی راننده در وسط کابین قرار دارد که بهترین میدان دید را برای راننده فراهم می آورد. دو صفحه نمایش لمسی به صورت قرینه در دو طرف راننده قرار دارد که امکان دسترسی راحت به علائم مسیریابی، نظارت بر نقاط کور خودرو و بررسی اطلاعات الکترونیکی را برای راننده فراهم می کند. قابلیت اتصال پیش فرض این خودرو مستقیماً با سیستم مدیریتی ناوگان ارتباط دارد تا از مسیریابی و برنامه ریزی و نظارت از راه دور پشتیبانی کند. این در حالی است که کامیون های دیزلی امروزی در حال حاضر به دستگاه های متفرقه زیادی نیاز دارد تا قابلیت مشابهی را فراهم سازند.
شما می توانید اطلاعات بیشتری درباره کامیون جدید Tesla Semi در اینجا بیابید، انتظار می رود که این کامیون در سال 2019 به تولید برسد و با قیمت 5 هزار دلار به فروش برسد.