هم رسان: خودروهای خودران برای تشخیص مسیر روبروی خود از دوربین ها و حسگرهای مختلفی استفاده می کنند تا بدین طریق بتوانند در مسیر حرکت کنند و با موانع برخورد نکنند. مهندسان MIT CSAIL با استفاده از فناوری جدید دوربین ها تلاش کرده اند تا خودراهای خودران بتوانند اطراف خود را نیز ببینند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، روش کار این فناوری بدین شکل است که با تغییر میزان روشنایی محیط اطراف خود را تشخیص می دهد و در صورت تشخیص یک مانع از آن دوری می کند. به عنوان مثال تصور کنید اگر یک خودروی خودران بدون اطلاع از محیط اطراف خود به یک خیابان بپیچد و به طور اتفاقی فردی در حال عبور از عرض آن خیابان باشد چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ با استفاده از این فناوری جدید، تغییر اندک نور بر سطح زمین به خودرو کمک می کند تا درک بهتری از محیط اطراف خود داشته باشد.

به نظر می رسد که این سیستم تحت شرایط مختلف به خوبی عمل می کند حتی در هوای بارانی و مهم تر اینکه به فناوری گران قیمتی نیاز ندارد و می توان آن را با کمترین هزینه نصب کرد. تنها نقطه ضعف این سیستم این است که فقط زمانی کار می کند که نور کافی وجود داشته باشد بنابراین اگر در یک جاده ی فرعی یا روستایی برانید که در آن هیچ چراغی نباشد و نور کافی وجود نداشته باشد این سیستم به خوبی عمل نمی کند.

در هر حال به نظر می رسد که این سیستم دارای پتانسیل ها مناسبی است. در صورت تمایل به آشنایی با  عملکرد این سیستم شما را به تماشای فیلم زیر دعوت می کنیم.