هم رسان: بی ام و از رونمایی خودروی الکتریکی جدید بی ام و i3 خبر داد. خودروی جدید بی ام و i3 با تعدادی ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید نسبت به نسخه اصلی خود رونمایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجتز، نسخه جدید بی ام و i3 با یک باتری بزرگ‌تر، طراحی متفاوت و همچنین گزینه‌های بیشتری برای انتخاب موتور نسبت به مدل قبلی ارائه شده است.
بی ام و i3 نشان دهنده مسیری پیش رو برای دوران جدیدی از حرکت است. در طراحی این خودرو جهان به عنوان نمادی از یک مکان برای لذت بردن از رانندگی، پایداری و ارتباط هوشمند در محیط ترافیک شهری تلقی شده و همین امر نیز باعث شده این خودرو تبدیل به یکی از پر فروش ترین خودروهای الکتریکی گردد. بی ام و i3 علاوه بر ویژگی‌هایی هم چون زبان طراحی جدید، به کار گیری تجهیزات پیشرفته و همچنین سرویس‌های دیجیتالی جدید هم اکنون با یک نسخه جدید مسیر موفقیت خود را با قدرت هرچه تمام‌تر ادامه خواهد داد. هم اکنون خودروی الکتریکی جمع و جور بی ام و i3 با یک طراحی جدید و با نام i3s معرفی شده است.

به گفته ی بیزینیس اینسایدر مدل جدید i3s دارای 184 اسب بخار نیروی الکتریکی خواهد بود که در مقایسه با نسخه استاندارد i3 (170 اسب بخار) 14 اسب بخار بیشتر است.
بی ام و ادعا کرده که محدوده سرعت موتور i3s، قدرت و گشتاور آن در محدوده توانایی‌های عملکردی آن در مقایسه با i3 حدود 40 درصد بهبود یافته است.
به گفته کمپانی بی ام و، خودروی جدید i3s می‌تواند به فاصله 6.8 ثانیه به سرعت 60 مایل بر ساعت برسد و دارای حداکثر سرعت 100 مایل بر ساعت است که در مقایسه با مدل فعلی i3 هفت مایل و 0.4 ثانیه پیشرفت داشته است. این خودرو علاوه بر موتور الکتریکی مجهز به یک موتور بنزینی دو سیلندر (به صورت اختیاری) نیز هست که برد حرکتی این خودرو را به 180 مایل می‌رساند.

کابین مدل جدید i3s مجهز به جدیدترین فناوری‌های این شرکت است که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم سرگرمی iDrive 6 اشاره کرد که در یک صفحه نمایش عریض 10.25 اینچی اجرا می‌شود.
بی ام و i3s در نمایشگاه بین المللی خودروی فرانکفورت در شهریور ماه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.