هم رسان: زمانی که اپل چند سال پیش برای اولین بار Apple Pencil را معرفی کرد، چشم همگان را به خود خیره کرد. از لحاظ ظاهری این قلم شباهت زیادی به استایلوس داشت که اپل آن را مجددا نامگذاری کرده است، اما بعد از رونمایی این قطعه جانبی، بیشتر کاربران اذعان کردند که این مداد قطعه جانبی بسیار ارزشمند و مورد نیاز برای آیپد پرو است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، حالا این سوال مطرح می شود که آیا اپل قصد دارد نسخه جدیدی از این مداد را رونمایی کند یا خیر. در پاسخ باید بگوییم که طبق گفته های جون ژانگ تحلیلگر Rosenblatt Securities این احتمال وجود دارد که اپل در حال آماده سازی یک Apple Pencil جدید باشد. درباره ویژگی های اصلی یا موارد ارتقاء یافته در این قلم هنوز اطلاعاتی در دست نیست، اما به نظر می رسد این قلم به طور ویژه برای آیفون ایکس بزرگتر شایعه شده طراحی شده است.

شایعاتی حاکی از این هستند که اپل یک آیفون ایکس 6.5 اینچی رونمایی خواهد کرد که ظاهرا این قلم جدید برای این گوشی طراحی شده است. در صورت درست بودن این شایعات، این قلم گوشی آیفون ایکس را به رقابتی مستقیم با سری سامسونگ گلکسی نوت فرا می خواند، با این حال با توجه به این که قرار دادن Apple Pencil در آیپد پرو خیلی سخت بود، هنوز نمی دانیم که اپل چه برنامه ای برای قرار دادن این قلم در آیفون خود خواهد داشت.
اپل تحت مدیریت استیو جابز به طور آشکارا مفهوم قلم های استایلوس را رد می کرد، این حقیقتی است که وقتی اپل Apple Pencil را رونمایی کرد افراد زیادی به آن اشاره کردند. اما افزودن این قلم به آیفون ایکس یک تصمیم عجیب و غریب به نظر می رسد، بنابراین می توان تا حد زیادی به این شایعات اطمینان نکرد. ژانگ پیش از این نیز پیش بینی کرده بود که احتمالاً یک HomePod Mini رده پایین نیز در دست تولید است.