هم رسان: iMac Pro قدرتمندترین iMac اپل تا به امروز است. این رایانه در اوایل سال جاری در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل رسماً معرفی شد. اپل قصد دارد iMac جدید خود را در آذرماه عرضه کند و در حال حاضر چند عکس از این رایانه در فضای اینترنت پخش شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، اپل اخیراً رایانه جدید خود را در FCPX creative Summit در شهر کوپرتینو به نمایش گذاشت و چندین عکس از این رایانه در فضای اینترنت به اشتراک گذاشته شد. این دستگاه مشخصات چشمگیر و قابل توجهی را در زمان رونمایی معرفی خواهد کرد. اخیراً شاهد بنچمارک هایی از این دستگاه جدید بودیم و همگی حاکی از عملکرد فوق العاده این دستگاه است.

iMac Pro جدید مجهز به صفحه نمایش 27 اینچی 5K Retina است و همراه با پردازنده‌های مختلفی روانه بازار شده است. این پردازنده‌ها شامل پردازنده هشت، ده و هجده هسته‌ای Xeon هستند و شما می‌توانید نسخه دارای رم 128 گیگابایتی و یا نسخه دارای حافظه حالت جامد 4TB را انتخاب کنید. همچنین علاقه مندان می‌توانند از کیفیت کارت گرافیک Radeon Pro Vega در این دستگاه لذت ببرند و آن را بین دو نسخه رم 8 و 16 گیگابایتی مورد دلخواه خود انتخاب کنند.

قیمت مدل پایه iMac Pro جدید از 4999 دلار شروع می‌شود اما اپل هنوز قیمت مدل رده بالای 18 هسته‌ای را اعلام نکرده است. البته انتظار می‌رود این نسخه با قیمت بالایی به فروش برسد. iMac Pro جدید از ماه آذرماه به فروش خواهد رسید.