هم رسان: اپل در رویداد خبری فردا علاوه بر رونمایی از آیفون 8 از ست تاپ باکس 4K جدید خود نیز رونمایی می کند. طبق گزارش ها به نظر می رسد ست تاپ باکس 4K جدید اپل از HDR پشتیبانی می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجتز، Guilherme Rambo اخیراً به منابعی مربوط به محتوای HDR در iTunes دسترسی پیدا کرده است که نشان می دهد ست تاپ باکس 4K جدید اپل از HDR پشتیبانی خواهد کرد.
ست تاپ باکس جدید اپل همچنین از محتوای 4K آی تونز (iTunes) و 4K استریم پشتیبانی می کند. گفته می شود اپل برای ارائه محتوای 4K در پلت فرم خود با استدیوهای تلویزیونی و فیلم های مختلفی قرار داد همکاری امضاء کرده است.

 تلویزیون 4Kظاهراً اپل برای فیلم سینمایی 4K حدود 20 دلار هزینه خواهد کرد که البته کمتر از مقداری است که استدیوهای فیلم سازی تقاضا دارند. استدیوهای فیلم سازی تمایل دارند تا اپل برای یک فیلم 4K حدود 25 تا 30 دلار هزینه کند.
انتظار می رود طراحی ست تاپ باکس جدید اپل کاملاً شبیه به مدل نسل چهارم این ست تاپ باکس ها باشد. این محصول مجهز به پردازنده جدیدی خواهد شد و فضای رم بیشتری نسبت به مدل های فعلی خواهد داشت. همچنین پیش بینی می شود اپل این محصول را با فضای ذخیره سازی بیشتری برای پشتیبانی از فایل های بزرگتر 4K معرفی کند.
با رونمایی از ست تاپ باکس 4K جدید اپل جزییات بیشتری از این محصول را در اختیار شما قرار خواهیم داد.