هم رسان: اپل در گوشی آیفون 10، دکمه هوم (خانه) و اسکنر اثرانگشت را حذف کرد و در عوض Face ID را معرفی کرد. اکنون به نظر می‌رسد اپل تصمیم دارد این برنامه را در آی پد پروهای 2018 نیز پیاده کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، این شرکت به تازگی تصویر آی پد جدیدی را با حاشیه فوق العاده باریک منتشر کرده است. اپل در نظر دارد تغییرات اساسی را در آی پد پروهای 2018 خود اعمال کند؛ این دستگاه به احتمال زیاد مجهز به پردازنده موبایلی A11 Bionic اپل خواهد بود، پردازنده‌ای که در گوشی‌های آیفون 8، 8 پلاس و البته آیفون 10 به کار رفته است.
طبق گزارش بلومبرگ، اپل سال آینده دست کم یک آی پد پرو جدید، احتمالاً با صفحه نمایش 10.5 اینچی، مجهز به Face ID و با کمترین حاشیه مانند آیفون 10 و همچنین قلم جدید Apple Pencil ارائه خواهد کرد.

 آی پد پرو 2018 با Face ID و بدون دکمه هومآی پد پرو به اپل کمک خواهد کرد میزان فروش آی پد که در گذشته با افت فروش روبه رو بوده را افزایش دهد. اپل اخیراً در آخرین گزارش مالی خود از افزایش فروش آی پد (14 درصد) خبر داده است. یک مدل کاملاً جدید به همراه قابلیت‌ها و طراحی جدید به اپل کمک خواهد کرد که میزان فروش آی پدهای خود را دوباره افزایش دهد.
انتظار می‌رود آی پد پروهای جدید فاقد صفحه نمایش اولد باشند و احتمالاً تولید این تبلت ها همانند گذشته با صفحه نمایش LCD ادامه خواهد داشت. ظاهراً اپل آی پد پروهای جدید را درست یک سال بعد از عرضه مدل‌های 10.5 اینچی ارائه خواهد کرد. بدین ترتیب احتمالاً آی پد پروهای جدید در ماه تابستان سال آینده راهی بازار خواهند شد.