هم رسان: اپل امیدوار بود بحث‌های مربوط به تصمیم این شرکت برای کُند کردن آیفون‌های قدیمی از طریق باتری‌های ضعیف به پایان برسد اما به نظر می‌رسد این مسئله همچنان دامنگیر اپل است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، هفته گذشته یک سناتور آمریکایی اپل را درباره تصمیم این شرکت مورد مواخذه قرار داد و حالا قانون گذاران دیگر نیز با مطرح کردن سؤالات و بحث‌های خود سر و صدای زیادی ایجاد کرده‌اند.
به گزارش رویترز، چهار نفر از جمهوری خواهان مجلس آمریکا طی نامه‌ای به «تیم کوک» مدیر عامل اپل از وی خواستند درباره سؤالات مربوط به افشای شرکت در خصوص کند کردن گوشی‌های آیفون توضیح دهد. این نامه همچنین نگرانی‌های مربوط به گرم شدن بیش از اندازه باطری یک آیفون و خارج شدن دود از آن در شهر زوریخ سوئیس را مطرح می‌کند که فروشنده فروشگاه مجبور به ترک محل شد.

این حادثه طی یک هفته دو بار اتفاق افتاد. دومین حادثه مربوط به یک فروشگاه اپل در اسپانیا بود. کارکنان فروشگاه مجبور به ترک مکان شدند و همچنین دود حاصل از فروشگاه تخلیه شد. اگر چه گزارش‌های مربوط به انفجار باطری آیفون‌ها بسیار نادر است اما به نظر می‌رسد افزایش چنین گزارش‌هایی منجر به روانه شدن تعداد زیادی از مشتریان به فروشگاه‌های اپل برای تعویض باطری‌های خود خواهد شد.
هنوز مطمئن نیستیم اپل با چه برنامه‌ای به این بحث‌ها خاتمه خواهد داد زیرا بدون شک این مسائل برای مدت‌ها دست از گریبان اپل بر نخواهد داشت.
خبر خوب این است که ظاهراً دارندگان آی پد با مشکل کُند شدن دستگاه خود مواجه نشده‌اند زیرا خود اپل اعلام کرده این مشکل تنها مربوط به گوشی‌های آیفون است.