هم رسان: این هفته، ام آی تی از یک ربات جدید هیدرولیک پرده برداری کرد که قطعات آن با استفاده از چاپگر سه بعدی ساخته شده و شامل هر دو مواد جامد و مایع است. این ربات نیازی به مونتاژ ندارد.


به گزارش هم رسان، این محصول جدید به شکل یک ربات شش پای کوچک با وزن حدود 680 گرم و اندازه کمتر از 15 سانتی‌متر است. این ربات جدید، توسط علوم رایانه و آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه ام آی تی ساخته شده و می‌تواند نگاهی اجمالی در مورد آینده ربات‌ها باشد و نشان ‌دهد یک ربات می‌تواند دیگر ربات‌ها را بسازد، حتی اگر آن‌ها قادر به انجام کارهای پیچیده‌ای نباشند.

3dprinted-robot-1024x683
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اولین ربات هیدرولیک جهان، شما را به تماشای فیلم زیردعوت می نمائیم. در این فیلم خواهید دید چگونه عملیات چاپ مواد جامد و مایع به طور هم‌زمان و با استفاده از یک چاپگر سه بعدی معمولی انجام می‌شود. مدیرعامل این پروژه می‌گوید: «رویکرد ما، که ما آن را “هیدرولیک قابل چاپ” می‌نامیم یک گام به سوی ساخت سریع ماشین آلات کاربردی است. تمام چیزی که شما نیاز دارید یک باتری و یک موتور است و خواهید دید چگونه یک ربات کامل وقتی از چاپگر خارج می‌شود آماده راه افتادن می‌شود.

منبع : Geekygadget