هم رسان: مایکروسافت اعلام کردکه به زودی کنسول ایکس باکس وان از موس و کیبورد پشتیبانی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجتز، مایک یبارا مدیر برنامه ریزی پلتفرم ایکس باکس طی PAX West این خبر را تائید کرد، او در صحبت های خود این طور توضیح داده است:
” قطعا به همین زودی کاربران ایکس باکس وان می توانند از موس و کیبورد استفاده کنند. ما باید در مورد نحوه انجام این کار بسیار هوشیار باشیم. استفاده از این قابلیت به تصمیم خود توسعه دهندگان بازی ربط دارد.” او همچنین اعلام کرد که افراد زیادی درباره استفاده از موس و کیبورد به او شکایت کرده اند چرا که معتقدند قانون بازی منصفانه از بین خواهد رفت؛ او به عقیده این افراد احترام میگذارد و می گوید:
” ما دو پلتفرم اجرا می کنیم: پلتفرم ایکس باکس و پلتفرم ویندوزی. زمانی که قابلیت استفاده از موس و کیبورد را به کنسول خود اضافه کنیم، از توسعه دهندگان بازی می خواهیم که درباره بازی های چند نفره خود برنامه ای سنجیده داشته باشند، و در صورت رقابتی بودن بازی، این گزینه را در اختیار بازی کنان قرار دهند که خودشان رقابت با افراد دارای موس و کیبورد و یا افراد دارای دسته بازی را انتخاب کنند.

به زودی شاهد اولین بازی ما خواهید بود که از موس و کیبورد نیز پشتیبانی می کند، اما در حال حاضر نمی توانم این بازی را معرفی کنم. این به خود توسعه دهندگان بازی ربط دارد که امکان استفاده ا ز موس و کیبورد را در بازی های خود قرار دهند یا خیر.”
تا به این لحظه مشخص نیست که چه بازی هایی اولین موارد پشتیبانی کننده از موس و کیبورد خواهند بود، اما به محض کسب اطلاعات جدید با شما در میان خواهیم گذاشت.