هم رسان: اسپیکرهای هوشمند تبدیل به یکی از دستگاه های رایج در این دوره شده اند و بررسی اخیر نشان می دهد که شرکت هایی نظیر گوگل و آمازون این عرصه خاص از بازار را به خود اختصاص داده اند. به همین دلیل کاملا قابل فهم است که چرا شرکت هایی که قصد دارند قدم در این عرصه بگذارند، باید با یکدیگر همکاری کنند تا به نتیجه مناسبی دست یابند، همان کاری که مایکروسافت و شیائومی در حال انجام دادن هستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این شرکت ها اخیرا یادداشت تفاهمی با یکدیگر امضاء کرده اند تا در زمینه هایی مانند پردازش ابری، هوش مصنوعی و سخت افزار با یکدیگر همکاری کنند که شامل توسعه هوش مصنوعی مورد استفاده در اسپیکرهای هوشمند، گوشی های هوشمند و غیره است. گفته می شود که هیچ کدام از این شرکت ها در زمینه اسپیکرهای هوشمند تازه کار نیستند، چرا که مایکروسافت Harman Kardon Invoke و شیائومی هم هوش مصنوعی Mi را در سال گذشته دارد.

به هر حال این احتمال وجود دارد که هر دوی این شرکت ها با این همکاری این امیدواری را داشته باشند که چیزی توسعه دهند که آنها را بالاتر از رقبای شان قرار دهد. این یادداشت همچنین نشان می دهد که Xiaomi از مزایای پلتفرم ابر Azure مایکروسافت برای گسترش سرویس های خود برای کاربرانش استفاده می کند، در حالی که مایکروسافت در زمینه بازاریابی مشترک و پشتیبانی کانالی به Xiaomi مشاوره خواهد داد تا به شرکت کمک کند لپ تاپ های خود را در بازارهای بین المللی وارد کنند.
«وانگ شیانگ» نایب رئیس ارشد شیائومی و رئیس بخش بین المللی می گوید:” شیائومی با همکاری با مایکروسافت در زمینه های مختلف فن آوری، محصولات و سرویس های هیجان انگیزی برای کاربران خود ارائه خواهد داد. در عین حال این همکاری به مایکروسافت اجازه می دهد تا به کاربران بیشتری در سرتاسر دنیا دسترسی داشته باشند که از محصولات شیائومی استفاده می کنند.”