هم رسان: دلایل بسیاری برای ارتقاء به ویندوز 10 وجود دارد اما مایکروسافت دیگر تصمیمی برای متقاعد کردن کاربران به این ارتقاء ندارد.

به گزارش هم رسان، تغییری جدید کاربران ویندوز 7 و 8 را به نصب سیستم عامل جدید فریب میدهد اما آن ها تمایلی به این نسخه جدید ندارند.
قبل از هفته گذشته ، کاربران میتوانستند با کلیک کردن بر روی X در گوشه سمت راست بالای پنجره اعلان Get Windows 10 ارتقاء به ویندوز 10 را به تعویق بیندازند اما اگر کاربران بر روی X کلیک کنند، به طور ندانسته با ارتقاء به ویندوز 10 موافقت خواهند کرد.
اگر میخواهید به روز رسانی را به تعویق بیندازید ، باید بر روی گزینه ” click here to change upgrade schedule or cancel scheduled upgrade ” کلیک کنید. متأسفانه کاربرانی که عادت دارند برای بستن پنجره های مزاحم پاپ آپ بر روی X کلیک کنند، ممکن است توجهی به این متن یک خطی نکنند .
مایکروسافت در بیانیهای اعتراف کرده تغییر در روند ارتقاء عمدی بوده و در توضیح آن گفته است: «اگر مشتریان بخواهند ارتقاء را در زمان تعیین شده دنبال کنند، میتوانند بر روی OK کلیک کنند یا اینکه بدون هیچ اقدام دیگری اعلان نمایش داده شده را ببندند.»
خارج شدن از پنجره بدون کلیک کردن بر روی لینک لغو میتواند به عنوان پذیرش یک به روز رسانی تفسیر شود اما این روش خیلی مناسب نیست. موافقت آگاهانه باید تنها راه برای تائید به روزبه رسانی به ویندوز 10 باشد.

windows-10-forced-upgrade_w_600_600389
«پل توروت» وبلاگ نویس مایکروسافت اعلام کرد «نقض اعتماد کاربران و مشتریان در اینجا کاملاً مشخص است». کاملاً حق با او است، این حیله گری نوعی پذیرش است که اعتماد کاربران به مایکروسافت را از بین خواهد برد و مشتریان را به مکینتاش و یا کروم بوک متمایل میکند.
«براد چاکوس» از PCWorld اعلام کرده همسرش یکی از کاربران فریب خورده به ارتقاء است حال آنکه تمایلی به این تغییر نداشته و این فریب خوردگی باعث شده او یک Apple Mac Mini بخرد.
اگر شما هم یکی از کاربران فریب خورده به ارتقاء به ویندوز 10 هستید و علاقهای به آن ندارید، تغییر پلت فرم تنها راه چاره نخواهد بود. ما به شما نشان میدهیم چگونه به ویندوز 7 یا 8 برگردید.
دلایل زیادی برای ارتقاء به ویندوز 10 وجود دارد که از آن جمله میتوان به رایگان نبودن این ارتقاء بعد از هشتم مرداد ماه امسال اشاره کرد اما رایانه یک وسیله شخصی است و کنترل آن باید در اختیار خود شخص باشد،نه مایکروسافت!

منبع: laptopmag