هم رسان: بنا به اظهارات 5 کارمند سابق شرکت مایکروسافت، چهار سال و نیم پیش یک گروه “هکینگ بسیار پیچیده” به یک پایگاه داده ردیابی اشکال داخلی در مایکروسافت نفوذ کرده است. هک این پایگاه داده مخفی هیچ وقت علنی نشده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از بتانیوز، گفته می شود که این تنها دومین باری است که هکرها توانسته اند به چنین پایگاه داده ای یک شرکت نفوذ پیدا کنند. به گزارش رویترز مسئولان آمریکایی پس از آگاهی از این که این هک می تواند آسیب پذیری های نرم افزاری را در اختیار مهاجمان قرار دهد احساس نگرانی کرده اند.
این 5 کارمند سابق مایکروسافت در مصاحبه ای جداگانه با رویترز اعلام کردند که این پایگاه داده از مراقبت های ضعیفی برخوردار بود. اما مایکروسافت ممانعت از صحبت درباره این موضوع می گوید: “تیم های تحقیقاتی ما به صورت فعالانه تهدیدات سایبری را نظارت می کنند تا به ما کمک کنند اقدامات مناسب را اولویت بندی و به کاربگیریم و مشتریان خود را در مقابل تهدیدات محافظت نماییم.”

راز مایکروسافت بر ملا شد: هک پایگاه داده داخلی مایکرو سافت در سال 2013 پس از اطلاع رسانی رویترز درباره این نفوذ امنیتی به مسئولان آمریکایی، اریک روزنباخ دستیار معاون دبیرکل دفاع از سایبری در زمان حمله گفت:
افراد تبه کار با دسترسی داخلی به این اطلاعات یک شاه کلید برای صدها میلیون کامپیوتر در سرتاسر دنیا خواهند داشت.
زمانی که مایکروسافت این نقض امنیتی را مشاهده کرد، حملات انجام شده به شرکت های دیگر را مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسید که هیچ داده ای از این پایگاه داده برای انجام حملات دیگر مورد استفاده قرار نگرفته است. کارمندان سابق مایکروسافت می گویند شرکت پس از این نقض اقدامات امنیتی خود را افزایش دادند و این پایگاه داده را از شبکه های شرکت جدا نگه داشت و برای دسترسی به آن یک سیستم شناسایی دوگانه معرفی کرد.

راز مایکروسافت بر ملا شد: هک پایگاه داده داخلی مایکرو سافت در سال 2013 تصور بر این است که این حمله توسط یک گروه هکری با نام Morpho، Butterfly و Wild Neutron انجام شده است. این گروه پیش از این فیسبوک، اپل و توئیتر را مورد حمله قرار داده است. مایکروسافت این نقض امنیتی را در محافل عمومی تائید نکرده است، اما با انتشار بیانیه ای در فوریه 2013 اعلام کرد:
همانطور که فیسبوک و اپل گزارش کرده اند، مایکروسافت هم اخیرا یک نقض امنیتی مشابه تجربه کرده است. ما مشاهده کرده ایم که تعداد محدودی از کامپیوترها و از آن جمله بعضی از دستگاه های موجود در واحد تجاری مک با یک نرم افزار مخرب که از تکنیک های مشابه با موارد ثبت شده در دیگر سازمان ها استفاده می کند، آلوده شده اند. ما هیچ نشانه ای از آلوده شدن اطلاعات مشتریان ما وجود ندارد و تحقیقات ما هچنان در حال جریان است.